Kačerginės seniūnija

Kačerginėje pražydo kurorto vasara

Joninių išvakarėse Kačerginėje pražydo kurorto vasara, išsiskleidusi dviračių istorijomis fotografijoje, pasveikinta senųjų automobilių gausmo ir grakščių lindihopo šokėjų šypsenomis.

Parodą po atviru dangumi ,,Dviračių istorijos Lietuvoje XX a. pirma pusė“ vasarotojams dovanojo nenuilstantis miestelio kultūros puoselėtojas Paulius Bitinaitis su kūrybinga savo šeimyna. Fotokolekcija atkeliavo iš istoriko, kolekcininko Romano Senapėdžio turtingo archyvo.

Parodos autorių – Kultūros ministerijos kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus darbuotoją pasveikino Lietuvos kultūros ministerijos viceministrė Ingrida Viliutė, Kauno rajono savivaldybės bendruomenių konsultantė Jolanta Malinauskaitė. Kačerginės miestelio bendruomenė, svečiui dėkodama už didžiulę istorinę dovaną, žymų kolekcininką apgobė sodriu ąžuolo lapų vainiku.

Į parodos atidarymą Romanas Senapėdis atmynė istoriniu dviračiu ,,Erenpreis“, pagamintu 1938-aisiais Rygoje. Kolekcininkas atskleidė jautrią, kvapą gniaužiančią istoriją. Prieš vykdamas į Kačerginę jis, atsukęs senojo dviračio surūdijusį varžtelį, aptiko netikėtą radinį – du ranka rašytus meilės laiškus, datuotus 1935-aisiais. Viename iš jų įdėta garbanų sruogelė. Buvo aptikta ir atskleista jautri lietuvės ir latvio ūkininko meilės istorija. Intriguojamą siužeto liniją palikęs pratęsti patiems parodos lankytojams, autorius visus pakvietė į ne mažiau prikaustančią parodą. Joje – 40 nuotraukų su tarpukariu naudotais dviračiais, dekoro elementais, gamintojų simbolika, nuotraukomis iš tuometinių fotoateljė.

 Kačerginės kurorto vasaros sueiga spinduliavo šilta bendryste

Kiekvienas dalyvis jautėsi reikalingu sraigteliu bendruomenės gyvenime. Stebuklingais Joninių vakaro žolynais išpuošti dviratukai ir senieji automobiliai užtvindė gatvę prie tarpukario inžinieriaus Viktoro Reklaičio vilos.

Istorinių automobilių srautą atvedusiam Mariui Šmilui plojo visa Kačerginė. Senosios technikos mylėtojai akis ir širdis ganė po įvairių modelių – Cardillac De Ville, Ford Mustang, Oldsmobile Toronado, Dodge Royal, Cardillac Eldorado margą virtinę. Smalsuoliai galėjo ne tik pasigėrėti prabangiais, ekstravagantiškais automobiliais, bet ir pasivažinėti senojo kurorto miestelio gatvėmis. Skrybėlėtosios vasarotojos skubėjo įsiamžinti prie Stanislovo Bartkevičiaus 1935 metų Mersedes-Benz 290 Cabrio D Long kabrioleto. Pasak savininko, tokių pasaulyje yra tik du.

Cadilac Eldorado šeimininkas Edvinas Navickas, aistringas automobilių švenčių dalyvis, neslėpė džiugesio, kad tokie šaunūs, šventiniai automobilių paradai būna Rygoje, Vilniuje, Taline ir... Kačerginėje. Mūsų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2020 devizas – ,,Praeitis kuria ateitį“. Iš kurorto praeities automobilis ir dviratis gražiai atriedėjo į nūdieną.

Tikra staigmena laukė miestelio Jonų ir Janinų. Aidint spalvingų automobilių gausmui, linkint sveiko ir ilgo gyvenimo kelio, kiekvienas buvo pasveikintas, pagerbtas sodriu ąžuolo lapų vainiku.

Stebuklingą Saulėgrįžos metą visi buvo pakviesti sukurti akciją ,,Paparčio žiedai ant vandens“. Sutemus Nemunu plaukė vasaros žolynų vainikai, nešdami šviesią svajonę, primenančią plaukiantį žmogaus gyvenimą. Ant plataus ir ilgo upės kranto, suradę tinkamiausią plukdymui vietelę, rinkosi miestelio šeimos, skautų būreliai, kurorto svečiai, vasarotojai.

Trumpiausioji metų naktis, atgaivinta upės nešamos versmės, viliojo Kačerginę dalyvauti akcijoje ,,Kurorto kiemai nemiega“. Jos sumanytojas ir iniciatorius šaunus bendruomenės narys Andrius Chaziachmetovas kvietė: ,,Kad ir kur tu būtum – kieme tarp draugų ar paparčio žiedų, įsijunk „Facebook“ Kačerginė mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2020 ir dainuoki kartu.“

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: