Kačerginės seniūnija
J. Janonio g. 86, Kačerginė, Kauno r. sav.
(8 37) 569 391

DARBO LAIKAS

P–K
8.00–17.00
Pn
8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

Darbai seniūnijoje

Kačerginės seniūnija: vakar, šiandien, rytoj

Išskirtinai graži, apdovanota pušynais, Nemuno kaimynyste, kurortinės teritorijos statusą įgijusi Kačerginė, turinti viso labo apie 800 gyventojų, didžiuojasi ne tik tuo, kad yra vienas žaviausių Kauno rajono kampelių, kad čia – brangiausi pakaunėje žemės sklypai, o istorinių vilų kaimynystėje dygsta modernūs gyvenamieji namai. Unikalus, puikiai tinkantis turizmui miestelis, garsėjantis kultūros ir meno projektais, sutraukia daugybę žmonių, o Kauno rajono ir miesto gyventojų, norinčių tuoktis Kačerginės šv. Onos koplyčioje, – ilgos eilės.

Šiuo metu Kačerginė laukia tikro lūžio: netrukus čia bus išvedžiotas magistralinis dujotiekis. Pajudės darbai, kurių šios seniūnijos žmonės labai tikisi ir kuriems pasibaigus miestelio išvaizda ir gyvenimo kokybė ženkliai pagerės. Tai – gatvių remontas, šaligatvių tvarkymas, įvažos į miestelį kapitalinis pertvarkymas.


Miesteliui suteiktas kurortinės teritorijos statusas.

Atlikti, vykdomi ir planuojami svarbiausi darbai 2015-2019 m.

Gyvenamoji aplinka

 • Kačerginėje 2017-aisiais įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai.
 • Kačerginės laukia dar vienas projektas (jo parengimui Kauno rajono savivaldybė iš savo pusės visa atliko, jau parengtas techninis projektas), pakeisiantis miestelio gyvenimo kokybę. Tai – esminė senojo pagrindinės mokyklos pastato pertvarka ir naujo priestato statyba. Renovavus mokyklą ir pastačius priestatą, Kačerginėje atsiras kultūros ir sporto centras su didele modernia sporto sale, vieta bendruomenės susibūrimams, renginiams, koncertų, choreografijos sale.
 • Vykdomas viešosios infrastruktūros projektas – nuo Prieplaukos gatvės Palaukių gatve link Dievogalos upelio įrengiamas dviračių takas. Jau nutiesta dviračio tako Marvelė-Kačerginė atkarpa į Kačerginę, ypač savaitgaliais, atmina dešimtys kauniečių. Planuojama įrengti 1,5 km ilgio dviračių trasos atkarpą, kuri būtų suprojektuoto dviračių tako Kačerginė-Zapyškis dalis.
 • Atliktas Prano Mašioto gatvės kapitalinis remontas.
 • Baigiamas ruošti automobilių stovėjimo aikštelės tarp autobusų stotelės ir vaikų sanatorijos „Žibutė“ techninis projektas. Čia, be modernios automobilių parkavimo vietos, ketinama įrengti elektromobilių įkrovos stotelę ir poilsio zoną -  suoliukus, gėlynus, informacinius stendus.


Vietos gyventojų prižiūrima aplinka puošia Kačerginės seniūniją.

Švietimas, laisvalaikis, bendruomenės gyvenimas

 • Šiais mokslo metais daugelis Kačerginės pradinę mokyklą lankančių vaikų joje praleis visą dieną: nuo 8 iki 18 val. Pirmą dienos pusę vyks pamokos, o po pietų bus organizuojamas vaikų poilsis, žaidimai, būreliai, žygiai, socialinės veiklos projektai, pažintinės ekskursijos. Vaikai, gyvenantys 3 km ir toliau nuo mokyklos, į ją bus atvežami ir 18 val. parvežami. Visos dienos mokykloje karšto maisto moksleiviai gaus dukart per dieną. Kauno rajono meras Valerijus Makūnas neabejoja, kad visos dienos mokyklos modelis Kačerginėje atskleis savo privalumus.
 • Trečius metus gyvuojantis Kačerginės daugiafunkcis centras su 100 vietų sale jau turi gausų bičiulių būrį. Kačerginės daugiafunkciame centre veikia 4 ikimokyklinio ugdymo grupės, įvairūs būreliai vaikams ir suaugusiems, organizuojami sporto ir sveikatinimo renginiai, savaitgalio žygiai, seminarai, išvykos, stovyklos, edukacinės programos, susitikimai su žymiais žmonėmis ir kt. Centro organizuojamose veiklose – dramos būrelyje, rankdarbių, jogos, dailės studijos užsiėmimuose, krepšinio, futbolo, dziudo, stalo teniso treniruotėse, stuburo mankštos, gatvės ir linijinių šokių repeticijose - dalyvauja ne tik Kačerginės, bet ir aplinkinių seniūnijų atstovai. Kačerginės daugiafunkcio centro ansamblis „Nemuno vingis“ – nuolatinis miestelio švenčių ir renginių, įvairių konkursų ir festivalių dalyvis.
 • Įrengus Kačerginės prieplauką, ji tapo populiari ne tik tarp upeivių. Tai – visais sezonais mėgstama Kačerginės ir miestelio svečių poilsio, pasivaikščiojimų, iškylų vieta. Žmonės čia užsuka pabendrauti, pabūti prie vandens. Šalia prieplaukos įrengta pavėsinė, vietos prisėsti, stacionari kepsninė. Šiemet prieplaukoje sumontuotas apšvietimas.


Atnaujintas Kačerginės daugiafunkcis centras.

Kultūra, sveikatinimas, paveldas  

 • Kačerginėje vyksta intensyvus kultūrinis gyvenimas: organizuojami koncertai, literatūriniai vakarai, kiti renginiai. Kasmet čia rengiamos kurorto gegužinės, Muzikiniai liepos vakarai. Vinco Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke kasmet susiburia Poezijos pavasario renginių gerbėjai, dalyvauja dainuojamosios poezijos atlikėjai, poetai, dailininkai, fotomenininkai. Į edukacines veiklas įtraukiamos šeimos. Puikiai sutvarkytame Liepų parke rengiamos vertingos lauko parodos, moderniai įrengtose vaikų žaidimo zonose laiką mielai leidžia mažieji, o suaugusieji mėgsta pasivaikščiojimų takus.
 • Per pušyną vingiuojančiame Šaltinių take, kuriuo einant, galima pasirinkti ilgesnę (6,6 km) ir trumpesnę (2 km) trasas, dažnai galima sutikti aktyvų poilsį propaguojančių šeimų, pavienių asmenų ir jų grupių. Takas, kurį pamėgo ir šiaurietiškojo ėjimo entuziastai, driekiasi pro vaizdingas Kačerginės miško apžvalgos aikšteles, atokesnius kampelius su įdomesne augmenija. Pasirinkus ilgesnę trasą, pušynu galima pasiekti ir Pyplių piliakalnį. Kačerginės miške mėgstamos poilsiautojams įrengtos zonos Barsukynė, Apuokynė.
 • Gyvenimui prikeltas Kačerginės medinės architektūros perlas – tarpukario Kačerginės kurorto direktoriaus, inžinieriaus Viktoro Reklaičio vila ne tik puošia miestelį, bet ir tapo lankomu, bendruomenei atviru objektu. V. Reklaičio vilą Kauno rajono savivaldybė, atlikusi istorinius ir fizinius tyrimus, restauravo išsaugant autentiškumą. Čia persikėlė Kačerginės seniūnija, veikia Turizmo ir verslo informacijos centro padalinys, vilos durys atviros bendruomenės nariams ir Kačerginės svečiams.

Jais didžiuojasi Kačerginės seniūnija ir Kauno rajonas
 • Kačerginės seniūnija taria nuoširdų ačiū už paramą UAB „GJ Magnum“, Evaldui Naujokui, Algimantui Pukiui.

 • Kačerginiškis Paulius Bitinaitis jau antrus metus iš eilės dovanoja savo miesteliui tarptautinio lygio lauko parodas.

 • Prie renginių ir projektų visuomet prisideda kavinės „Kačerga“ savininkė Teresė Bindokienė, seniūnija sulaukia pagalbos iš parduotuvės „Bostonas“ savininkų Linos ir Algimanto Rusteikų, viešbučio valdytojo Stanislovo Pranckūno.

 • Organizuojant miestelio renginius savanoriška veikla mielai prisideda tautodailininkė Laisvutė Mackevičienė, Aušrytė Končienė, Zita Kuncevičienė, Vytautas Mockus, Gintaras Laurinaitis.

 • Daugiafunkcio centro direktorės Aurikos Laurinaitienės ir renginių organizatorės Linos Sinkevičienės pastangomis Kačerginėje gyvuoja tradiciniais tapę muzikiniai Liepos vakarai.

 • Miestelio gyvenimą daryti gražesnį, gyvesnį, turiningesnį padeda Ingrida Sidoravičienė, Lina Dementavičienė, Dainius Sakavickas, Kazimieras Grinkevičius, Robertas Montvila, Milda Gintilienė, Virginija Pūrienė, Rūta Borutienė, Jolanta Petrylė, Dovilė Mikuckienė, seniūnaičiai Ieva Domeikienė, Regina Gasiūnienė, Nerijus Strazdas.

Kontaktai

Aistė Ivanovaitė-Petraitienė
Seniūnė
(8 37) 569 391, (8 645) 741 32
Pareigybės aprašymas
Loreta Ūsienė
Seniūno pavaduotoja
(8 37 ) 569 223, (8 670) 91 420
Pareigybės aprašymas
Žydrūnė Petrauskienė
Specialistė
(8 37) 569 223, (8 676) 81 017
Pareigybės aprašymas
Dalia Šabonienė
Specialistė
(8 37) 569 223, (8 609) 76 113