Rajonas

Verslas, investicijos, darbo vietos

Kauno rajonas yra ta vieta, kurioje gera dirbti ir kurti verslą. Tą byloja ne vienų metų statistiniai duomenys.

Čia nedarbo procentas – vienas mažiausių šalyje, o veikiančių juridinių asmenų, mažųjų ir vidutinių įmonių skaičius – didžiausias tarp 54 mažųjų savivaldybių.

Veikiantys ūkio subjektai  Registruotas nedarbas

2073 – tiek 2016-aisiais Kauno rajone dirbo mažųjų ir vidutinių įmonių.

 Šiuos skaičius lėmė Savivaldybės tarybos priimti sprendimai ir lanksti mokesčių politika:

  • Trejus metus Kauno rajone naujai įsteigtiems verslo subjektams, kuriuose dirba ne mažiau kaip pusė Kauno rajono gyventojų, NEREIKIA MOKĖTI žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto MOKESČIŲ.
  • Nuo šių mokesčių gali būti ATLEIDŽIAMI ir Kauno rajone JAU VEIKIANTYS VERSLO SUBJEKTAI, kurie išplėtė savo veiklą – pastatė naujus ar rekonstravo esamus pastatus, juose įrengė reikalingą veiklai technologinę įrangą ir į visa tai kartu investavo ne mažiau kaip 300 tūkst. Eur, įregistravo sukurtą nekilnojamąjį turtą Nekilnojamojo turto registre nuo 2016 m. sausio 1 d. ir įdarbino ne mažiau kaip pusę darbuotojų, gyvenančių Kauno rajono savivaldybėje.
  • Fiksuoti pajamų mokesčio dydžiai už veiklą, vykdomą pagal verslo liudijimus, yra vieni mažiausių Lietuvoje.

54 tūkst. Eur – tokią smulkiojo ir vidutinio verslo paramą 2016 m. išsidalijo 18 Savivaldybėje veikiančių įmonių.

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) ir Ūkio ministerija 2015 m. Kauno rajonui už sparčiausią verslo plėtrą įteikė „Auksinę krivūlę“.

Čia kuriasi didžiausios šalies įmonės, tarptautinės bendrovės, pasaulio rinką savo gaminiais stebinantys verslai.

Pavyzdžiui, Ilgakiemyje gaminamos jachtos ir laivai, pelnę tarptautinius apdovanojimus. Kauno LEZ įsikūrusi „Elinta“ stebina ateities technologijomis – čia gaminami lietuviški elektromobiliai, trimačiai skeneriai ir t. t.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ­ – didžiausia verslo ir investicijų koncentracija. LEZ užima 534 ha teritoriją, čia jau veikia 24 Lietuvos ir užsienio įmonės, sukurta beveik 2000 darbo vietų.

Nuo pirmojo investuotojo įsikūrimo 2005 m., į Kauno LEZ pritraukta 367 mln. Eur investicijų, iš jų 70 proc. sudaro tiesioginės užsienio investicijos.

Kauno LEZ siūlomi žemės sklypai su įrengta infrastruktūra.  Tai verslui patraukli vieta – patogi geografinė padėtis, valstybės teikiamos mokestinės lengvatos ir greitas įsikūrimo procesas.

Kauno LEZ vykdomos veiklos rūšys: pramonės procesų automatizavimas, sandėliavimas ir logistika, farmacinių preparatų gamyba, izoliacinių plokščių gamyba, automatinių garažo vartų gamyba, didmeninė maisto papildų gamyba, monokristalinių safyrų auginimas ir plokštelių gamyba, baldų gamyba, žuvies perdirbimas.

Kauno rajone skatinamas socialiai atsakingo verslo modelis. „Mes seniai nustojome bijoti verslo, nes suprantame, kad kartu galime daugiau nuveikti bendruomenei. Be verslo neįsivaizduojame kultūros renginių, švenčių, kartu rengiame socialines akcijas“, – tvirtina Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Bendradarbiaudama su verslu, Kauno rajono savivaldybė įgyvendino daug projektų. Vienas tokių pavyzdžių – kartu su bendrove „VIA Baltica dvaras“ atnaujinta Raudondvario dvaro oranžerija.