Rajonas

Tradiciniai renginiai

Kauno rajonas turtingas kasmetinių, tradicinių renginių, pritraukiančių visos Lietuvos žmones.

Kovas

Aleksandro Stulginskio universitete jau daugiau kaip 20 metų rengiama viena didžiausių šalyje žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“. Čia pristatoma naujausia ūkio technika, vyksta įvairūs seminarai įvairiausiomis temomis – nuo nacionalinės žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos iki priešgaisrinės saugos aktualijų. Savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi tiesiogiai bendraudami ir teikdami konsultacijas dalijasi universiteto dėstytojai ir mokslininkai.

Balandis

Įpusėjus pavasariui Jadagonių pušyne laukiami visi neabejingi šunims ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje. Čia vyksta tarptautinės šunų kinkinių varžybos Kauno rajono mero taurei laimėti. Žiūrovai, be tradicinių ir įprastų akiai šiaurinių veislių šunų, turi unikalią galimybę susipažinti su greičiausiais, specialiai kinkinių sportui veisiamais šunimis – Aliaskos haskiais, norvegų metisais, greisteriais, eurodogais.

Gegužė

Jau tradicinė tapo pavasarį Zapyškyje prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios rengiama Respublikinė aitvarų šventė. Į vieną gražiausių Kauno rajono vietų, šalia gotikos perlo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, susirenka tūkstančiai žmonių į dangų pakelti savo aitvarus. Čia Kauno rajono gyventojų ir jo svečių laukia ne tik jau vasara alsuojantis oras, nuostabi gamta, bet ir koncertai, aitvarų dirbtuvėlės, įvairios varžybos.

Respublikinė aitvarų šventė

Birželis

Didelio susidomėjimo sulaukia kas antri metai Kulautuvoje vykstanti Kauno rajono dainų ir šokių šventė. Renginio scenoje pasirodo geriausi Kauno rajono folkloro, tautinių šokių kolektyvai, chorai.

Liepa

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, į tradicinę šventę kviečia Raudondvario dvaras. „Lietuva Raudondvario dvare“ vilioja šventiniais koncertais, teatralizuotais pasirodymais, įvairiomis pažintinėmis atrakcijomis.

Kasmet liepą Kauno rajono gyventojus ir svečius džiugina Kulautuvoje rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Festivalis surenka minią bardų gerbėjų ir pamažu tampa komercinių muzikinių renginių atsvara.

Rugpjūtis

Tarptautinis žemės meno festivalis „Land Art" kviečia menininkus iš įvairių pasaulio šalių. Raudondvario dvaro  pilies parke iš gamtos medžiagų, esančių parke ir aplink jį, kuria įvairias kompozicijas, skulptūras, objektus, pavaldžius gamtai. Meno kūriniai parke lieka ir po plenero, kol sunyksta ir grįžta į gamtą. Jų forma, struktūra, grožis priklauso nuo metų laikų ir oro sąlygų.

Samyluose kasmet rengiama šventė „Pėdos marių dugne“. Čia svečiai kviečiami nusikelti į praeitį, kai dabartiniame Kauno marių dugne dar stovėjusios sodybos ir viręs gyvenimas.

Rugsėjis

„Rudens sambariai“ kasmet Raudondvario dvare suburia visas 25 seniūnijas. Jų atstovai išradingai pristato metų derlių ir savo kraštą. Tai – visos bendruomenės šventė, tačiau daugiausia dėmesio joje skiriama žemdirbiams. Čia galima paragauti kaimiškų sūrių, naminės duonos, medaus, skilandžių, dešrų, kitų gardumynų. Parke vyksta šeimų sporto turnyrai, tautiški žaidimai. Šventės globėjas meras Valerijus Makūnas su komanda svečius vaišina troškiniu.

Gruodis

Mėnesio pradžioje Raudondvario dvare įspūdingame renginyje kasmet įžiebiama pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglė. Čia renkasi pasakų personažai, kviečia menininkų mugė, o kalėdinę nuotaiką kuria muzika ir įspūdingos dekoracijos. Ši šventė – oficiali kalėdinio laiko renginių pradžia ne tik Raudondvaryje, bet ir visame rajone, nes 25 seniūnijoms atstovaujantys Kalėdų Seneliai paskleidžia Kalėdas po visą pakaunės kraštą.