Rajonas

Iš Kauno rajono – į visą pasaulį

Kauno rajonas ypatingas savo geografine padėtimi. Beveik pačiame Lietuvos centre įkurta Savivaldybė lengvai pasiekiama ne tik iš visų Lietuvos, bet ir daugelio Europos kraštų. Rajoną kerta „Via Baltica“ ir automagistralė Vilnius–Kaunas–Klaipėda. Čia nuolat keleivių skaičių didina Kauno oro uostas. Netoli jo – "Rail Baltica" geležinkelio vėžė.

740 tūkst. – tiek keleivių 2016 metais atskrido į Kauno oro uostą ir išskrido ir jo. Įvykdyta beveik 8000 skrydžių. 2017-aisiais iš Karmėlavoje įsikūrusio oro uosto tiesioginiu skrydžiu galima nuskristi į 18 Europos oro uostų: Londoną (Stanstedas, Lutonas), Kopenhagą, Bristolį, Edinburgą, Dubliną, Alikantę, Palmą de Maljorką, Neapolį, Eindhoveną, Bergeną, Olesiundą, Šanoną, Pafosą (Kipras), Rodą, Trapanį, Stavangerį ir Vitorią.

Bendras Kauno rajono kelių ilgis – 1824 km. Deja, kol kas didžioji jų dalis – 55 proc. – žvyrkeliai. Tiesa, pastaraisiais metais Kauno rajono savivaldybė skyrė rekordiškai daug lėšų keliams asfaltuoti.

Keliai

2016 m. Vyriausybė Kauno rajonui skyrė 2 971 300,00 Eur Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, iš jų panaudota 2 969 747,40 Eur (99,9 proc.). Daugiau nei 3 mln. eurų keliams skyrė pati Savivaldybė.

Lėšos keliams

Atlikti darbai:

- Įrengta apie 7,6 km naujos asfalto dangos.

- Sutaisyta apie 3 tūkst. 300 kv. m senos asfalto dangos.

- Užlyginta apie 13 tūkst. kv. m duobių.

- Žvyruoti ir sulyginti žvyrkeliai.

- Įrengta ir atnaujinta apie 5,7 km šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų.

- Atnaujinta ir pažymėta ženklu „Apsaugok mane“ 91 pėsčiųjų perėja.