Rajonas

Darželiai, mokyklos, universitetai

Kol visa Lietuva išgyvena, kad vaikų skaičius ugdymo įstaigose mažėja, Kauno rajonas džiaugiasi kasmet sulaukiantis vis daugiau mokinių.

9021 – tiek mokinių 2016 metų Rugsėjo 1-ąją peržengė Kauno rajono mokyklų slenkstį. Net 1002 iš jų – pirmokai.  Tai gerokai daugiau nei praėjusiais mokslo metais.

Moksleivių ir pirmakursių skaičiai

Nuo 2016–2017 mokslo metų Kauno rajone priešmokyklinis ugdymas privalomas visiems šešerių metų vaikams. 47 priešmokyklinėse ugdymo įstaigose mokomas 871 vaikas (63 vaikais daugiau nei pernai).

Sparčiai augantis Kauno rajonas susidūrė su ikimokyklinių ugdymo įstaigų stygiumi, kaip ir visa šalis. Tačiau pastaraisiais metais priimta daug nestandartinių sprendimų, kurie šią problemą gerokai sumažino.

Nauji darželiai įkurti ASU bendrabutyje, buvusioje policijos nuovadoje Garliavoje, Domeikavoje prie senojo darželio pastatyti moduliai, Užliedžiuose įsigytas pastatas iš privataus investuotojo.

Iš viso Kauno rajone per ketverius metus įsteigtos 48 papildomos darželių grupės, į jas priimta per tūkstantį vaikų.

Kad vaikams į mokyklas keliauti būtų patogiau, Kauno rajono savivaldybė turi 25 geltonuosius mokyklinius autobusus. Jais kasdien važiuoja apie tūkstantis mokinių. Dar per 2000 vaikų kasdien į mokyklas keliauja reguliarių reisų autobusais, maršrutiniais taksi (jų kelionėms taikoma nuolaida) ir specialiais reisais. Iš viso į mokyklas pavežami 3375 mokiniai (37 proc.).

Švietimo įstaigų reforma sukėlė daug nerimo atokesnėse gyvenvietėse įkurtoms mokykloms, jų mokytojams, mokiniams ir tėvams. Čekiškėje, Vandžiogaloje, Piliuonoje baigus pagrindines mokyklas, kai kuriems vaikams iki artimiausių gimnazijų būtų reikėję keliauti ir 20 kilometrų. Vis dėlto po ilgų diskusijų LR Švietimo ir mokslo ministerijoje nuspręsta atokesnėse gyvenvietėse palikti ilgąsias gimnazijas, kuriose vaikai galėtų būti ugdomi nuo pirmos iki 12 klasės.

Be bendrojo lavinimo įstaigų, Kauno rajone veikia dvi sporto mokyklos – Dziudo ir jojimo sporto ir Sporto mokykla. Muzikos ir dailės Kauno rajono vaikai gali mokytis Garliavos meno mokykloje ir trijuose jos filialuose – Raudondvaryje, Babtuose ir Vilkijoje. Iš viso čia ugdoma 750 vaikų.

Įgyję brandos atestatą Kauno rajone mokiniai gali rinktis studijas Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje, taip pat – Aleksandro Stulginskio universitete. Profesiją Vilkijos žemės ūkio mokykloje gali įgyti ir pagrindinę mokyklą baigę vaikai.

Moksliniai eksperimentai ir tyrimai vykdomi Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre, Lietuvos žemdirbystės institute, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute, Miškų institute.

Mokytis niekada nevėlu – tai puikiai įrodo Kauno rajono Trečiojo amžiaus universitete (TAU) studijuojantys senjorai. Penktus metus veikiančiame universitete studijuoja per 600 vyresnio amžiaus žmonių. Čia jie dalyvauja įvairiose paskaitose, protų mūšiuose, keliauja į ekskursijas, dalijasi savo patirtimi su kitais.

Iš viso Kauno rajone įsikūrusios 68 ugdymo įstaigos:

19 – lopšelių-darželių 2 – sanatorinės mokyklos
13 – gimnazijų 1 – pradinė mokykla
12 – pagrindinių mokyklų 1 – meno mokykla
7 – privačios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos 1 – kolegija
4 – mokyklos-darželiai 1 – profesinė mokykla
3 – institutai 1 – mokslų centras
2 – sporto mokyklos 1 – universitetas