Rajonas

Aktyvios pramogos ir poilsis

Dviračiai

Pasigrožėti gamtos vaizdais – upių pakrantėmis ir pakaunės miesteliais traukia visai neseniai nutiesti dviračių takai: Marvelė-Kačerginė, Šilelis-Kulautuva.

Įgyvendindama Mažojo pakaunės turizmo žiedo projektą Kauno rajone savivaldybė planuoja tiesti dviračių taką ir nuo Kačerginės iki Zapyškio. Iki 2020 m. ties gotikine Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia per Nemuną numatyta pastatyti lynų keltuvą. Į 42 metrų aukštį pakilsiančios gondolos perkels dviratininkus į Kulautuvą. Kartu bus galima pasigrožėti įspūdingu Nemuno slėniu.

Laivai

Kauno rajone populiarėja vandens turizmas. Laivybos sezonu mažieji turistiniai laivai jau gali švartuotis Kačerginės, Kulautuvos, Raudondvario, Vilkijos ir Zapyškio prieplaukose. Nemuno turistine trasa plaukioja VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos keleivinis laivas „Tolstojus“. UAB „Nemunas Travel“ per laivybos sezoną siūlo pramoginius ir poilsinius plaukiojimus kruiziniu laivu „Perlas“,  užsakomuosius reisus ir reguliarius maršrutus iš Kauno senamiesčio prieplaukos – nauju keleiviniu laivu „Kaunas“.

Tolstojus

Laivai „Algirdas“ ir „Nemunas“ šiais metais kviečia pramogautojus plaukti Kauno mariomis iki Kruonio ir Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse, taip pat į kruizus iki Birštono.

Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybės šiais metais kviečia legendiniu laivu „Tolstojus“ plaukti į Kulautuvą. Plaukimas tarpukario maršrutu Kaunas–Kulautuva–Kaunas truks tris valandas, dar dvi valandas keliautojai pramogaus ir iškylaus Kulautuvoje. Čia gidas supažindins su miesteliu ir atnaujintu miško taku.

Laivu „Kaunas“ sekmadieniais kviečiama keliauti iš Kauno senamiesčio prieplaukos į Raudondvarį. Gidas supažindins su XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklu – Raudondvario pilies dvaru, jo praeitimi, šeimininkais ir kultūriniu gyvenimu. Šeštadieniais kviečiama plaukti į Kačerginę.

Turistus džiugina kol kas vienintelė Kauno rajone, Vilkijoje, prie Nemuno įkurta vandens turizmo ir poilsio paslaugų zona. Čia tebeveikia XX a. pradžioje pradėjęs kelti žmones per Nemuną į Sūduvą vienintelis Lietuvoje išlikęs upių keltas, šalia kilnojamosios prieplaukos 2009 m. įkurta valtinė.

Vilkijos valtinė siūlo įvairiais maršrutais Nemunu ir Dubysa keliauti baidarėmis, keturirklėmis ir apžvalginėmis valtimis bei kitas pramogas.

Kauno rajono savivaldybės ir Vilkijos valtinės savininko Algirdo Unikausko iniciatyva atgaivintas vandens turizmas Nevėžiu ir rengiamos pažintinės kelionės upe plokščiadugniais aštuonių vietų laiveliais. Kelionės metu turistai gali pamatyti palei Nevėžį esančius tris Kauno rajono dvarus – Raudondvario, Kačiūniškių ir Žemaitkiemio (Babtyno), aplankyti Juozapo Liekio sodyboje įsikūrusį J. Naujalio muziejaus filialą – Amatų centrą, gėrėtis nuostabiais Nevėžio kraštovaizdžio draustinio vaizdais, laukine upės gyvūnija ir augalija.

Kauno marių rekreacinėje zonoje planuojama įkurti jachtklubą su turizmo baze, kempingą su visa infrastruktūra, kilnojamąsias prieplaukas, slidinėjimo centrus, dviračių ir automobilių turizmo trasas.

Kurortai

Sparčiai plėtojama kurortine teritorija pripažinta Kulautuva. Čia yra sveikatai palankus mikroklimatas – ošia pušynas, turintis gydomųjų galių. Vaizdingas kraštovaizdis ir sutvarkyta poilsio aplinka žavi ne vieną savaitgaliais apsilankantį miestietį. Kulautuvą juosia gražus, sausas šilas, itin tinkamas pasivaikščioti ir pailsėti. Čia veikia 2 kaimo turizmo sodybos, Jaunimo namai, mobili prieplauka. Šile įrengtas sveikatingumo ir rekreacijos takas, atliktas miško tvarkymo projektas, atnaujinta lauko estrada, vasarą kviečia Nemuno paplūdimys.

Paplūdimys

Kaimo turizmas

Vis daugiau rajono gyventojų verčiasi kaimo turizmu. Gražiausiose Kauno rajono vietose svečius kviečia šias paslaugas teikiančios sodybos, visus metus nakvynės ir pusryčių paslaugas teikiančios turistinės stovyklos, viešbutis, 4 moteliai, svečių, jaunimo namai.

Aktyvus laisvalaikis

Kauno rajone, Didžiųjų Lapių kaime, įkurtas pirmas Lietuvoje golfo aikštynas, Lietuvos ir užsienio šalių golfo mėgėjus kviečiantis nuo 2001 m. Čia taip pat rengiamos dėmėtųjų elnių komercinės medžioklės.

Itin patraukli vieta aktyvaus laisvalaikio mėgėjams – vienintelė Baltijos šalyse laipioti lauke skirta Pagonijos uola. Savo drąsą, ištvermę ir vikrumą visi norintieji gali išbandyti kopdami į 13,5 metro aukščio uolą. Įrengta net 12 skirtingų lipimo takų. 2007 m. įrengta pramoga – „Pagonijos voratinklis“ – laipiojimas 10 metrų aukštyje ekstremaliais virviniais elementais.

Greta Kačerginės, 16 km nuo Kauno, įsikūrusi garsi ne tik Lietuvoje automobilininkų ir dviratininkų žiedinių lenktynių trasa „Nemuno žiedas“. Visus metus čia rengiamos įvairios auto / moto varžybos, čempionatai, vyksta ekstremaliojo vairavimo pamokos.

Mėgstantys aktyvų laisvalaikį vandenyje laukiami Noreikiškėse ir Kulautuvoje. Čia įkurti vandenlenčių parkai kviečia patirti nepakartojamų įspūdžių skriejant vandens paviršiumi.