Rajonas

Pristatymas

Faktai ir skaičiai

1950 m. birželio 20 d. Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo įsaku dėl administracinio-teritorinio respublikos padalijimo buvusioje Kauno apskrityje buvo sudaryti trys rajonai

Skaityti daugiau >
Gražiausios ir įdomiausios vietos

Kauno rajonas – žalias kraštas, vadinamas Lietuvos smaragdu. Jis išsidėstęs trijų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno, Neries ir Nevėžio – sankirtoje, yra garsus savo gamtos ir kultūros paveldu. Akį traukia upių vingiai ir slėniai, Kauno marių regioninis parkas ir nepaliesta draustinių gamta.

Skaityti daugiau >
Muziejai ir paminklai

Knygnešiai, karžygiai-savanoriai, partizanai. Pakaunės krašto žmonės sunkiausiais Lietuvai momentais buvo tikri patriotai – drąsūs ir atsidavę savo šaliai. Į laisvės kovas savanoriais 1919–1920 metais išėjo apie 700 pakaunės krašto žmonių. Beveik 100 Kauno rajono kapinėse atgulusių savanorių – Vyčio kryžiaus kavalieriai.

Skaityti daugiau >
Tradiciniai renginiai

Kauno rajonas turtingas kasmetinių, tradicinių renginių, pritraukiančių visos Lietuvos žmones. Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, į tradicinę šventę kviečia Raudondvario dvaras. „Lietuva Raudondvario dvare“ vilioja šventiniais koncertais, teatralizuotais pasirodymais, įvairiomis pažintinėmis atrakcijomis.

Skaityti daugiau >
Verslas, investicijos, darbo vietos

Kauno rajonas yra ta vieta, kurioje gera dirbti ir kurti verslą. Tą byloja ne vienų metų statistiniai duomenys. Čia nedarbo procentas – vienas mažiausių šalyje, o veikiančių juridinių asmenų, mažųjų ir vidutinių įmonių skaičius – didžiausias tarp 54 mažųjų savivaldybių.

Skaityti daugiau >
Darželiai, mokyklos, universitetai

Kol visa Lietuva išgyvena, kad vaikų skaičius ugdymo įstaigose mažėja, Kauno rajonas džiaugiasi kasmet sulaukiantis vis daugiau mokinių. 9995 – tiek mokinių 2021 metų Rugsėjo 1-ąją peržengė Kauno rajono mokyklų slenkstį. Net 960 iš jų – pirmokai.

Skaityti daugiau >