Žolinės šventė Vilkijos krašte

Žolinė Vilkijos krašte šiais metais buvo švenčiama išskirtinai. Rugpjūčio 15-osios renginyje Akuotų kaime (organizatoriai: Vilkijos apylinkių seniūnija, kultūros centras ir Saulėtekių bendruomenė) linksminosi kelių kartų vietiniai ir aplinkinių kraštų gyventojai. „Prisimindami mūsų senolių tradicijas, puoselėdami pagarbią meilę savo kraštui, išlaikykime bendrystės jausmą ne tik šiandienos, bet ir būsimoms kartoms“, – sveikindamas šventės dalyvius kalbėjo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis. Į renginį atvyko Vilkijos Šv. Jurgio parapijos klebonas Linas Šipavičius ir Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas. Atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirta balionų puokšte, spalvomis simbolizuojančia mūsų valstybę, Kauno rajoną, Vilkijos kraštą, ir Saulėtekių himnu (ž. ir muz. vietos poetės Vijolės Stanislovaitienės) buvo duotas startas įvairiausioms šventinėms veikloms.

Vilkijos kultūros centro direktorė Laima Borovaja pristatė vaikams skirtą edukacinių veiklų etnokultūrinį projektą ,,Mažosios Žolinės raštuose“, jį finansavo Kauno rajono savivaldybė. Vilkijos krašto vaikai, vadovaujami Vilkijos gimnazijos technologijų ir dailės mokytojų Arūno Zalansko ir Egidijos Jocienės, susipažinę su senovine lietuviška simbolika, gamino ir renginio metu visiems pristatė tradicinės ornamentikos dirbinius iš medžio, popieriaus, šieno, kitų gamtinių medžiagų, puošė savo veidus ir rankas tradicinės ornamentikos piešiniais.

Kiekvienais metais Vilkijos krašto Žolinės šventėje vyksta sportiniai konkursai ir varžytuvės. Taikliausi krepšininkai buvo apdovanoti seniūno taurėmis ir medaliais. Rankos lenkimo rungčių ir giros stūmimo nugalėtojai pasipuošė lietuviško mėsos gaminio – skilandžio prizais, gražiausių Žolinės puokščių kūrėjos buvo pradžiugintos įvairiomis asmeninėmis dovanėlėmis. Jau keletą metų iš eilės įspūdingiausią Žolinės puokštę pristatė Liučiūnų laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė Elena Tarolienė. Mažiesiems šventės dalyviams buvo skirta daug įvairiausių atrakcijų: laimingoji vaikų loterija, batutai, piešimas ant veidukų. Pramogas dovanojo kraštiečiai N. Vasiliauskienė, A. Paulauskienė, Franzas Baeschas. Renginį papuošė Janinos Marcinkevičienės išaugintos ir dovanotos gėlės.

Šventės dalyvius savo atliekama daina pasveikino seniūnas A. Bačiūnas, pramoginiu šokiu – jaunieji saulėtekiečiai Saulena ir Erlandas Kadišos. Visus linksmino gausus būrys Vilkijos kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų ir atlikėjų: Padauguvos moterų vokalinis ansamblis (vad. J. Šalčius), Laimos ir Reginos duetas, G. Semiochinienė, E. Kvainskas, linijinių šokių kolektyvas „Skrajūnė“, proginių šokių klubo „Šokime kartu“ (vad. L. Maliukevičienė) nariai, muzikinė grupė ,,Judošiai“, Čekiškės liaudiškų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Volungė“ (vad. J. Girdauskienė).

Renginį vainikavo fejerverkai ir linksma vakaronė su muzikinėmis grupėmis ,,Subatėlė“ ir ,,Lietuvaičiai“, ją dovanojo rėmėjai AB ,,Vilkijos ūkis“, AB ,,Ecowood“, ūkininkas V. Kregždė.

 

Laima Borovaja,
Vilkijos kultūros centro direktorė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: