Sakralioje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios erdvėje – įžūlūs poelgiai

Po išpuolių Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios prieigose Kauno rajono savivaldybės tvarkos sergėtojams trūko kantrybė: čia planuojama įrengti vaizdo fiksavimo kameras ir, bendradarbiaujant su policija, nubausti niekdarius.

Iš Zapyškio atkeliavo signalai, kad, nepaisant karantino ir draudžiamųjų ženklų, vienoje gražiausių Kauno rajono vietų elgiamasi ne tik nekorektiškai, bet ir chuliganiškai.

Ar tinka žaisti futbolą ant šventoriaus vejos? Vertinimai dvejopi: vieni tame nemato nieko blogo, tačiau kai kuriems tikintiesiems tai neatrodo pati tinkamiausia vieta. Be to, veja dar gležna, velėna nesusigulėjusi.

Vis dėlto daugiausiai pasipiktinimų kelia burzgiantys keturračiai. Ratuoti chuliganai važinėja ne tik naujuoju dviračių taku, bet ir suka aštuoniukes baigiamoje įrengti renginių aikštėje, visai šalia šventoriaus.

Nuo jų neatsilieka ir katerių savininkai, kurie taip pat nepaiso draudžiamųjų ženklų ir leidžia laivus į Nemuną neleistinoje vietoje.

Kauno rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Sergejus Lemziakovas pabrėžė, kad Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios aplinkos tvarkymo darbai dar nebaigti, todėl statybų teritorijoje vaikščioti, o juo labiau važinėti griežtai draudžiama.

Valčių ir katerių nuleidimo į vandenį vieta Zapyškyje irgi dar neįrengta, todėl S. Lemziakovas pasiplaukiojimų mėgėjams patarė naudotis Kačerginės prieplauka.

Bene daugiausia rūpesčių kelia keturračių invazija į sakralią zoną.

„Savaitgalį rengėme reidus, įspėjome pažeidėjus. Matome, kad to neužtenka, todėl artimiausiu metu šioje teritorijoje įrengsime ne viešas vaizdo fiksavimo kameras“, – tvirtino S. Lemziakovas.

Bendradarbiaujant su Valstybinių miškų urėdija prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios numatyta pastatyti užtvaras. „Apie pažeidimus pranešėme policijai, pareigūnai žadėjo čia lankytis dažniau. Mes taip pat stebėsime šią teritoriją“, – tvirtino S. Lemziakovas.

***
Apie karantino tvarkos nesilaikymą ir viešosios tvarkos pažeidimus informuokite mob. tel. (8 683) 61 376;
el. p. sergejus.lemziakovas@krs.lt

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: