Zapyškis – nacionalinio seniūnijų konkurso laureatas

Zapyškio seniūnija tapo laureate nacionaliniame seniūnijų konkurse „Valstybę kuriame mes“, skirtame Valstybės šimtmečiui, ir trečiadienį apdovanota Prezidentūroje vykusioje ceremonijoje.

Zapyškis – viena iš trylikos šalies seniūnijų, išrinktų konkurso nugalėtojomis ir apdovanotų piniginėmis premijomis. Seniūnijų aktyvumą ir bendruomeniškumą skatinančiame konkurse, vykdytame 2018–2019 metais, iš viso buvo pateiktos 67 paraiškos. Kauno rajono savivaldybės seniūnijos buvo pačios aktyviausios – iš jų sulaukta net 20 paraiškų.

Finale dėl geriausiųjų vardo varžėsi 32 seniūnijos. Jas aplankė kompetentinga komisija ir vietoje vertino per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, padėjusius suvienyti bendruomenę, įtraukti jos gyventojus į įvairias veiklas ir atnešusius lauktų pokyčių seniūnijos gyvenime.

Lietuvos šimtmečiui skirto konkurso laimėtojus pasveikino jo globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apdovanojimus pilietiškiausioms, aktyviausioms, kūrybingiausioms seniūnijoms įteikė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Apdovanojimą Zapyškio seniūnijai atsiėmęs seniūnas Sigitas Imbrasas teigė, kad tokie laimėjimai įpareigoja naujiems darbams.

„Džiaugiamės tokiu įvertinimu. Gautas paskatinamasis piniginis prizas bus panaudotas bendruomenės reikmėms“, – tvirtino seniūnas.

Zapyškio seniūnijoje veikiančios įstaigos ir keturios bendruomeninės organizacijos – Zapyškio bendruomenės centras, Braziūkų kaimo bendruomenė „Indrajos namai“, Jadagonių bendruomenės centras, Jadagonių piliakanio bendruomenė vykdo aktyvią projektinę veiklą ir organizuoja tradicinius renginius.

„Zapyškio žmonės labai vertina savo krašto istorijos brangakmenius, juos puoselėja ir su didele pagarba pristato jaunajai kartai“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės bendruomenės veiklos administratorė, dirbanti Zapyškyje, Jolanta Marija Malinauskaitė.

Konkurse buvo vertinamas seniūnijų paskutinių kelerių metų darbas. Per tą laiką Zapyškio bendruomenės centras yra vykdęs ir įgyvendinęs ne vieną projektą. Tai „Gyvos tradicijos – darni šeima – stipri bendruomenė“ 2013-aisiais, „Aplinkos tvarkymo ir įvairesnio poilsio skatinimas Zapyškio krašte“ ir „Per etnokultūrą auginkime save“ 2015-aisiais,  „Zapyškio bendruomenės verslo padalinio stiprinimas“ 2016 m. Projekto „Išmokime gyventi sveikiau“ tikslas buvo sustiprinti Zapyškio ir kaimyninių seniūnijų vaikų norą rūpintis savo sveikatos išsaugojimu. Ne vieną projektą įvykdė Zapyškio pagrindinė mokykla. 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: