Mokykla, kurioje nėra blogų mokinių

„Visi vaikai yra genijai bent vienoje srityje, tik reikia sugebėti pamatyti kurioje“, – tuo įsitikinusi ir savo darbe vadovaujasi Kauno rajone, Smiltynuose, įsikūrusios Žaliosios gamtos mokyklos direktorė Jolanta Lipkevičienė.

Natūralioje gamtoje, vilnos jurtoje veikiančios mokyklos išskirtinė aplinka ir netradiciniai mokymo ir ugdymo metodai pagal naują mokymo modelį duoda akivaizdžiai puikių rezultatų. Tuo įsitikino ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, kartu su Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėju Jonu Petkevičiumi dalyvavęs mokykloje surengtoje praktinėje konferencijoje „Dėl kokių priežasčių vaikai taip veržiasi į mokyklą“.

Į šią mokyklą vaikai išties veržiasi. Čia kiekvienam sukurta tokia aplinka, kad jis gali vystytis ir skleistis tik jam vienam būdingu tempu, protas lavinamas žaidžiant, formali veikla persipina su neformalia. Mokytojai čia dirba vadovaudamiesi gerumo, žmogiškumo, tikėjimo mokiniu principais, be įsakinėjimo ir prievartos, ugdymo procese dalyvauja tėvai.

Šiandien čia mišriose grupėse  mokosi 17 vaikų nuo pirmos iki penktos klasės, tad gyvenimas panašus į gyvenimą daugiavaikėje šeimoje. „Mišraus amžius grupė skatina vaikus padėti vieni kitiems, pratina būti tolerantiškais, nesišaipyti iš draugų“, – įsitikinusi mokyklos vadovė. Mokykla turi pagrindinės statusą, todėl vaikai galės čia mokytis iki dešimtos klasės.

Direktorė pasakojo įkūrusi tokią mokyklą, nes norėjo padėti šeimoms ir vaikams. „Vis daugėja sunkiai suvaldomų vaikų, daugybei jų netinka įprastos mokymosi sąlygos, reikia alternatyvių būdų“, – pasakoja J. Lipkevičienė. Smalsiems, judriems, hiperaktyviems vaikams, kurių daugėja, čia taikoma speciali pedagogika, hiperaktyvumą sklaido ir pats mokymasis gamtoje.

Meras V. Makūnas pasidžiaugė, kad Kauno rajone yra mokykla, kur vietą atranda vaikai, nesugebėję prisitaikyti kitose mokyklose, jų „nurašyti“ vaikai, kur nėra nei ‚,blogų“, nei ,,gerų“ mokinių, visi – perspektyvūs.

„Turėti alternatyvą tradicinei mokyklai yra labai svarbu. Kauno rajono savivaldybė kiek įmanoma prisidės prie mokyklos veiklos ir plėtros“,– pažadėjo nelikti nuošalyje meras.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: