Vyriausybė švelnina karantino ribojimus

Trečiadienį Vyriausybė pritarė dėl karantino švelninimo: bus leidžiama lankyti atvirose erdvėse esančias kultūros įstaigas, atnaujinami vairavimo egzaminai, kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

Nuo kovo 6 dienos bus leidžiama viešose atvirose vietose asmenims būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkio narių grupėmis. Taip pat bus galimi dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių artimi kontaktai atvirose erdvėse, leidžiama rengti šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja iki dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių.

Nuo šio šeštadienio bus leidžiamos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, vienu metu teikiamos ne daugiau nei 5 asmenims.

Taip pat bus leidžiama lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, sodus, esančius atvirose erdvėse. Šias erdves leidžiama lankyti ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms.

Taip pat leidžiami renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys. Leidžiama vykdyti neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, organizuoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse iki 5 asmenų.

Nuo kovo 10 dienos bus leidžiama organizuoti transporto vairavimo praktinius mokymus.

Siekiant užkirsti kelią atvežtiniams infekcijos atvejams, ypač dėl galimų koronaviruso atmainų, bei siekiant užtikrinti saugias tarptautines keliones, nuo kovo 10 d. nustatyta pareiga visiems bet kurios rūšies transportu atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą žmonėms turėti ne seniau nei 72 val. iki kelionės atliktą COVID-19 tyrimą su neigiamu rezultatu.

Visiems vežėjams bus nustatyta pareiga užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID–19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo. Reikalavimai dėl COVID–19 tyrimo būtų netaikomi:

  • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
  • tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;
  • persirgusiems arba paskiepytiems Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID–19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina asmenims;
  • asmenims iki 16 metų (Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme numatyta, kad pacientui nuo 16 metų sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tik su jo sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo atvejus, kai pacientas negali savo valios išreikšti pats.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: