Bergštrasės apskrities vadovas: Europoje daug kas galėtų pasimokyti iš Kauno rajono

Tai, ką pamačiau jūsų krašte, mane maloniai nustebino. Esate puikus pavyzdys, kad būnant Europos Sąjungoje galima padaryti didžiulę pažangą“, – kalbėjo Kauno rajone viešintis Bergštrasės apskrities (Vokietija) vadovas Christianas Engelhardtas.

Į Lietuvą jis atvyko kartu su šios apskrities Užsienio ryšių skyriaus vadove Anja Reitz. Svečiams didelį įspūdį padarė Karmėlavos seniūnijoje įsikūrusi laisvoji ekonominė zona (LEZ), kurioje jau veikia 32 investuotojai ir sukurta beveik 5 tūkstančiai darbo vietų.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasakojo, kad Kauno LEZ yra tik viena iš penkių Kauno rajone veikiančių verslo zonų. „Continental“, „Hella“, „Lidl“, „Decura“, „Hegelmann Transporte“, „Klasmann Deilmann“, – vardijo meras stambiausias vokiško kapitalo investicijas Kauno rajone.

Nesnaudžiai ir lietuviai. Vokietijos rinkoje aktyviai veikia Kauno LEZ įsikūrusi „Elinta“.

Vytauto ir Lauryno Jokužių vadovaujama įmonė garsėja pasaulyje inovatyviais apskaitos prietaisais, trimačiais skeneriais, aktyviai dalyvauja kuriant elektromobilius bei jų įkrovos stoteles. Kaip tik tądien iš „Elintos“ išriedėjo du nauji elektromobiliai su vokiškais numeriais. Šiemet Eseno mieste vykusioje „Red Dot“ apdovanojimų ceremonijoje „Elinta“ pelnė prizą už įkrovos stotelių dizainą.

Vokietijoje gerai žinomi ir garliaviečiai: tekstilės įmonė „Garlita“, autovežius gaminanti „Patikima linija“, kuri kasmet dalyvauja Hanoverio parodose. O štai Karmėlavoje įsikūrusi logistikos kompanija „Hoptransa“ aptarnauja vieną didžiausių pasaulyje Diuseldorfo oro uostą.

Svečiai iš Vokietijos apžiūrėjo Raudondvario dvarą, domėjosi Socialinių paslaugų centro veikla, Kauno rajono švietimo įstaigomis.

Bergštrasės apskritis Lietuvai yra svarbi, nes čia, prie Lampertheimo miesto esančioje Rennhofo pilyje, nuo 1953 m. veikia Vokietijos lietuvių bendruomenė, Vasario 16-osios gimnazija ir kitos lietuviškos organizacijos. „Daug metų tai buvo Vakarų Europos lietuvybės centras, atlikęs svarbų vaidmenį atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Visą tą laiką Bergštrasės apskrities vadovai globojo ir rėmė mūsų tautiečius, už ką jiems esame nuoširdžiai dėkingi“, – pasakojo V. Makūnas.

Viena pirmųjų megzti ryšius su Bergštrasės apskritimi pradėjo Garliavos Jonučių gimnazija, kuri jau daug metų draugauja su Vierheimo miesto Friedricho Frobelio mokykla.

Seni bičiulystės saitai sieja ir Neunkircheno bei Kauno rajono ugniagesius. Savanorystės idėjų vedini vokiečių ugniagesiai jau bemaž 20 kartų viešėjo pakaunėje ir padovanojo gyventojams dešimtis tonų įvairios paramos.

2014 metais pasirašyta Bergštrasės apskrities ir Kauno rajono savivaldybės sutartis įtvirtino įvairias bendradarbiavimo formas.

Delegacijomis keičiasi sportininkai, švietimo bendruomenės, plėtojami verslo ryšiai. Rugsėjį Raudondvario dvare vykusios tradicinės „Rudens sambarių“ šventės dalyviai galėjo paragauti ypatingos Heseno bulvių sriubos, kurią išvirė Fyrnheimo virėjų klubo „Linksmieji šaukštai“ nariai.

„Tikiu, kad mūsų ryšiai tik stiprės. Tai labai svarbu, nes gyvename iššūkių kupiname pasaulyje. Juos lengviau įveikti, kai esame atviri ir galime pasidalyti patirtimi“, – pabrėžė V. Makūnas.

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: