Kalbos institucijų vadovų vizitas Kauno rajono savivaldybėje

2019 m. sausio 23 d. Kauno rajono savivaldybėje lankėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkas Audrys Antanaitis ir Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) l. e. viršininko pareigas Donatas Smalinskas.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės vicemeras P. Visockas, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Š. Šukevičius, Savivaldybės kalbos tvarkytoja K. Adomavičienė ir atsakingos už švietimą rajone atstovės.

Pokalbio metu aptarti aktualūs kalbos politikos, viešųjų užrašų, anglų kalbos įtakos klausimai, kalbos vartojimo problemos, valstybės ir savivaldybės požiūris į kalbos priežiūrą. Taip pat plačiau diskutuota apie vyksiančias Lietuvių kalbos dienas 2019.

Kauno rajono savivaldybė yra viena pavyzdinių savivaldybių, savo iniciatyvomis prisidedanti prie valstybinės kalbos puoselėjimo (dalyvauja 18 švietimo įstaigų, per 100 renginių).

A.Antanaitis ir D. Smalinskas domėjosi, kokia savivaldybės praktika derinant reklamos projektus, kovojant su nelegaliomis iškabomis, kokie gali būti prieigos taškai prisidedant prie lietuvių kalbos ugdymo, sklaidos ne tik mokyklose, bet ir bibliotekose, muziejuose, kultūros centruose. Pasidžiaugta, kad Kauno rajonas nuoširdžiai puoselėja lietuvybę.

Ta pačia proga lankydamasis Laikinojoje sostinėje VLKK vardu pirmininkas A. Antanaitis Kauno rajono savivaldybėje apdovanojo Mokslo populiarinimo konkurso 2018 vieną iš laimėtojų už sklandžiausią darbą „Trys mitai apie tai, ką darome kasdien“ – Vasarę Svirskaitę (VDU „Rasos“ gimnazijos vienuoliktokę).

Kauno rajono savivaldybės vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja) Kristina Adomavičienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: