Visos dienos mokykla taps realia pagalba Kauno rajono pradinukų tėvams

Kauno rajono savivaldybės taryba šiandien pritarė Visos dienos mokyklos projektui. Tai sudarys galimybes tėvams dirbti, o pradinių klasių mokiniams mokykloje paruošti namų darbus ir dalyvauti įvairiose kultūrinio prusinimo programose.

Visos dienos mokyklos aprašas nustato pradinių klasių mokinių veiklos po pamokų grupių steigimą ir finansavimą. Tokių grupių būtinybė atsirado sparčiai daugėjant Pakaunės gyventojų, taip pat ir vaikų, ypač pradinių klasių.

 „Visos dienos mokyklos veiklos modelis taps veiklos orientyru steigti pradinių klasių veiklos po pamokų  grupes, atsižvelgiant į mokyklos finansines galimybes ir ugdymosi sąlygas. Taip siekiame užtikrinti mokinių saugumą ir prasmingą veiklą“, – sakė vienas iš projekto rengėjų, Kauno rajono savivaldybės vyriausias specialistas Antanas Bagdonas.

Tokių grupių tikslas – užtikrinti saugų ir kryptingą pradinių klasių mokinių ugdymą po pamokų. Numatytas mokymasis, kultūrinė, pažintinė, socialinė veikla, gebėjimų tobulinimas. Numatyta galimybes organizuoti vaikų maitinimą.

Grupės mokyklose bus steigiamos Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu einamiesiems mokslo metams. Jų formavimą organizuoja mokyklos direktorius, atsižvelgdamas į mokinių tėvų poreikį ir mokyklai skirtus asignavimus.

Europos šalių patirtis rodo, kad veikla po pamokų papildo mokymosi programą ir asmenybei augti yra tokia pat svarbi, kaip ir formalusis ugdymas. Tokioms programoems itin daug dėmesio skiriama Prancūzijoje, Suomijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir kt. Pastebėta, kad vaiko gebėjimas planuoti savo laiką aplinkoje po pamokų padeda socializuotis visuomenėje, įgyjamos papildomos žinios ir socialiniai įgūdžiai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: