Viešosios tvarkos skyrius kontroliuoja, kaip laikomasi karantino

Nuo pirmadienio Lietuvos Vyriausybei šalyje paskelbus karantiną, Kauno rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai rengia reidus patikrinti, ar visos rajone įsikūrusios įmonės ir asmenys laikosi įsigaliojusių nurodymų bei draudimų.

Tikrinama, ar nedirba viešojo maitinimo įstaigos, neaptarnaujami jų viduje klientai, ar parduotuvės, kioskai ir kiti prekybininkai nepažeidžia karantino reikalavimų.

„Pirmojo reido, surengto pirmadienį, metu esminių pažeidimų nenustatyta. Dėl kelių smulkių pažeidimų verslininkai buvo įspėti, trūkumus pašalino“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Sergejus Lemziakovas.

Trečiadienį skyriaus vyr. specialistai tikrino Karmėlavos, Domeikavos, Kumpių, Ringaudų, Garliavos ir kitų rajono gyvenviečių viešojo maitinimo įstaigas ir prekyvietes. Beveik visos jos, kaip reikalaujama, neveikė, kai kuriose maistas buvo pardavinėjamas tik išsinešti, tai yra leidžiama.

S. Lemziakovas atkreipė dėmesį, kad specialistai patikrinimus vykdo kiek įmanoma vengdami tiesioginio kontakto su žmonėmis, tačiau, jei prireiktų, yra aprūpinti būtinomis saugumo priemonėmis.

Skyrius bendradarbiauja su Kauno rajono policija ir Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, pastarieji taip pat atlieka patikrinimus ir, esant akivaizdiems pažeidimams, informuoja apie juos Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistus.

Vedėjas patikino, kad patikrinimai bus vykdomi toliau ir, jeigu per pirmuosius tikrinimus nustačius pažeidimų buvo tik pateikiamos pastabos bei laikomasi tolerancijos, kitais kartais bus baudžiama griežčiau.

Karantiną Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo Vyriausybė įvedė nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d.

Draudžiama praktiškai visų maitinimo, švietimo ir laisvalaikio įstaigų veikla.

Už karantino nesilaikymą gali būti skiriama bauda nuo 60 iki 3 tūkst. eurų, priklausomai nuo veiklos bei kokios pasekmės sukeltos. Baudžiamojo kodekso 277 straipsnis numato, kad už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą gresia laisvės atėmimas iki 3 metų.

Karantino metu pastebėję pažeidimų galite kreiptis 112.

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: