Kauno rajono viešos ir privačios gydymo įstaigos demonstruoja vieningumą

Kauno rajone veikiančios pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios savivaldybės ir privačios įstaigos solidarizuojasi su greitosios medicinos pagalbos ir ligoninių medikais, kad dirbdami visi kartu šventinėmis dienomis galėtų padėti sergantiems koronavirusu. Šis bendradarbiavimo pavyzdys dar kartą įrodo, kad pakaunės žmonės rūpinasi vieni kitais, visada ištiesia pagalbos ranką ir suremia pečius tada, kai to labiausiai reikia.

„Girdime, kad kitose savivaldybėse pasigendama privačių gydymo įstaigų bendradarbiavimo pandemijos laikotarpiu. Mes džiaugiamės, jog Kauno rajone veikiančios viešosios ir privačios sveikatos priežiūros įstaigos dirba petys į petį, bendradarbiauja, padeda sergantiems“, – gražių žodžių negailėjo Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.

Savivaldybės gydytoja patikino, kad be privačių gydymo įstaigų pagalbos nevyktų toks sklandus darbas. „Visos privačios klinikos solidariai prisideda prie Garliavoje įsikūrusios karščiavimo klinikos veiklos užtikrinimo. Taip pat esame dėkingi ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninei, su kuria bendradarbiaujame, teikiant paslaugas karščiuojantiems pacientams, kuriems reikalingas ir rentgeno diagnostinis tyrimas“, – sakė M. Labašauskaitė.

Lietuvoje iškart po švenčių prasidės gyventojų skiepijimas nuo COVID-19. Savivaldybės gydytoja informavo, kad vakcinaciją organizuojančiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis Kauno rajono savivaldybėje taps dvi klinikos: VšĮ Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centras ir UAB „Pilėnų klinika“. Pastaroji – privati gydymo įstaiga.

„Tai kad vakcinaciją pakaunėje organizuos tiek vieša, tiek privati gydymo įstaiga dar kartą patvirtina, koks glaudus visų klinikų bendradarbiavimas Kauno rajone“, – teigė M. Labašauskaitė.

Kadangi sergamumo rodikliai šalyje vis dar yra labai dideli, yra nuspręsta, kad šventiniu laikotarpiu (gruodžio 25-27 d. ir 2021 m. sausio 2-3 d.) visoje šalyje dirbs ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, laboratorijos, mobilieji punktai, karščiavimo klinikos ir vaistinės.

Bus privaloma teikti pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, išskyrus imunoprofilaktikos, prevencinių programų ir profilaktinio sveikatos tikrinimo paslaugas, skubios odontologijos ir psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. Atsižvelgiant į besikreipiančio paciento sveikatos būklę, paslaugos turės būti teikiamos tiesioginio kontakto ar nuotoliniu būdu.

Kauno rajono gyventojai raginami švenčių dienomis neskubėti kviesti greitosios medicinos pagalbos, nes šventiniu laikotarpiu dirbs gydymo įstaigos ir dėl sveikatos problemų bus galima pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Kauno rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigų i karščiavimo klinikos darbas švenčių metu

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: