VDU Ugnės Karvelis gimnazijos bendruomenei pravesti pirmos pagalbos mokymai

 

Nei vienas iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl privalome būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms. Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai reaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Vasario 24 d. VDU Ugnės Karvelyje dirbanti visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kartu su biologijos mokytoja ir Kauno r. visuomenės sveikatos biuru įgyvendindami projektą „Tu tai (ne) gali“ organizavo pirmos pagalbos mokymus gimnazijos bendruomenei. Užsiėmimuose dalyvavo 112 pirmų gimnazinių klasių mokinių, pedagogai. Mokymus vedė visuomenės sveikatos specialistė, magistrantė Marija.

Vykdomos veiklos metu mokiniai įgijo teorinių žinių apie tai, kaip teisingai atlikti pradinį gaivinimą, atpažinti nelaimės pobūdį, pasirūpinti saugumu, ką daryti, esant ūmiems sužeidimų atvejams, užspringimui ar smarkiai kraujuojant.

Vienas iš mūsų siekių – pasirūpinti, jog pirmos pagalbos mokymai dalyviams suteiktų ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Neabejojame, jog iš arčiau susipažinę su tokiomis situacijomis, dalyviai lengviau įsisavins ir ilgiau prisimins suteiktą informaciją. Dėl šios priežasties mokymų metu buvo naudojami gaivinimo manekenai, turniketas, daug vaizdinės informacijos, pasidalinta gyvenimiška ir darbo metu sukaupta patirtimi, pateikta daug praktiškų, kasdienėse situacijose pritaikomų patarimų.

Pirmos pagalbos teikimo įgūdžiai reikalingi kiekvienam, kuomet tenka laukti profesionalios medikų pagalbos, o tokiais atvejais yra brangi kiekviena minutė. Net ir keli lemtingi veiksmai gali prisidėti prie sėkmingos istorijos pabaigos, padedančios išsaugoti gyvybę.

 

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos