Vandžiogalos plento problemą spręs Kauno rajono ir miesto savivaldybės bei kelių direkcija

Domeikaviškių svajonė virs realybe – Vandžiogalos plentas bus rekonstruotas. Buvo atlikta Vandžiogalos plento eismo srauto studija, kuri apėmė Kauno miesto ir rajono kelio atkarpą ir numatyta galimybė reguliuoti vieningą srautą kartu su miestu, rajonu ir Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD).

Trečiadienį prie bendro derybų stalo susėdusios Kauno rajono, miesto savivaldybės bei LAKD nusprendė pasirašyti trišalę bendradarbiavimo sutartį ir ruošti vientisą plento rekonstrukcijos projektą.

Vandžiogalos plentas kerta dvi savivaldybes, tačiau Kauno rajone esanti kelio atkarpa priklauso LAKD. Kauno miesto savivaldybei paskelbus, kad jie kitais metais planuoja pradėti tvarkyti miestui priklausantį kelio ruožą, rajonas kreipėsi į LAKD su prašymu, kad rekonstravimo darbai vyktų ir rajone.

Kauno miesto savivaldybė pagrindinę Domeikavos eismo arteriją planuoja platinti iki trijų juostų dėl kairiųjų posūkių srautų. Tai leistų pagerinti eismo situaciją ir srautų pravažiavimą.

„Darbus planuojame pradėti kitais metais. Iš pradžių bus įrengiama lietaus nuotekų sistema ir pradėtume gatvės rekonstrukciją, atnaujinant dangą, šaligatvius, įrengiant dviračių takus, apšvietimą“, – aiškino Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas džiaugiasi, kad pavyko pasiekti susitarimą su LAKD ir bus įgyvendinamas vienas 3 partnerių projektas.

„Nors kelias savivaldybei nepriklauso, bet mes ketiname prisidėti prie rekonstrukcijos finansiškai, nes ši arterija labai svarbi Domeikavos gyventojams. Mums svarbu, kad kelias būtų saugus gyventojams“, – teigė V. Makūnas.

LAKD direktorius Remigijus Lipkevičius antrino merui, kad Vandžiogalos plentas neturi būti padalintas į dvi dalis ir turėti skirtingas infrastruktūras. „Šis kelias yra valstybinės reikšmės, nes jungia magistralę ir Lapių kelią, yra labai svarbus tiek Sargėnų, tiek Domeikavos gyventojams. Pasirašius bendradarbiavimo sutartį galėsime rekonstruoti plentą ir sumažinti automobilių spūstis“, – pabrėžė direktorius.

Kauno rajono savivaldybė įsipareigojo apmokėti ir parengti techninį Vandžiogalos plento rekonstrukcijos projektą, o pačius darbus finansuos ir savivaldybė, ir LAKD. Atlikus rekonstrukcijos darbus LAKD planuoja perduoti gatvę Kauno rajono savivaldybei.

„Artimiausiu metu teiksime šiuos klausimus tvirtinti tarybai“, – patvirtino meras.

Susitikimo metu buvo aptartos ir ateities perspektyvos – aplinkelio įrengimą, automobilių srautą nukreipiant kitomis gatvėmis. Tai leistų sumažinti automobilių srautus Vandžiogalos plentu.

Taip pat savivaldybė su LAKD specialistais aptarė ir kitos Domeikavos gatvės – Bažnyčios – rekonstrukcija. Gatvė taip pat priklauso kelių direkcijai. Šiuo metu rengiamas gatvės sutvarkymo techninis projektas, kuriame numatyta įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, pėsčiųjų perėjas, lietaus nuvedimo sistemą, gatvės apšvietimą, atsiras ir automobilių parkavimui skirtos vietos.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos