Vaikų rudens atostogos bibliotekoje kitaip

Vaikų užimtumui rudens atostogų metu Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka (KRSVB) parengė projektą „Superatostogos bibliotekoje: išmaniai ir kūrybingai“, finansuojamą Kauno rajono savivaldybės. Projektas numatė daug įdomių veiklų bibliotekoje 7–10 metų vaikams. Tačiau dėl Lietuvos Respublikoje paskelbto nuotolinio neformaliojo švietimo ir tuo metu prasidėjus vaikų rudens atostogoms teko rudens stovyklą perkelti į virtualią erdvę.

Įvairios edukacinės vaikų veiklos vyko per „Zoom“ platformą, jas vedė bibliotekos darbuotojos Vaiva Steponaitienė, Kristina Meilutė ir Kristina Vyturytė.

Dalyviai iš antrinių žaliavų pasigamino pelėdą, vabzdžių viešbutį, vėjo malūnėlį, žibintą, išmoko kurti žaidimus su „Scratch“ programėle, pakeliavo po knygų pasaulį, dalyvavo 2020 metų geriausių knygų vaikams rinkimuose, bendravo, piešė ir žaidė.

Stovyklos metu pravesta 12 edukacijų. Kadangi projekte numatyta 20 edukacijų, kitus kūrybinius, interaktyvius, literatūrinius virtualius susitikimus su vaikais tęsėme ir toliau visą lapkričio mėnesį po du kartus per savaitę.

Edukacijas vedėme per „Zoom“ platformą, kai kurios iš jų buvo įkeltos į KRSVB „YuoTube“ kanalą, kad vaikai, nedalyvavę nuotolinėse edukacijose, galėtų ramiai įsijungti vaizdo įrašą ir atlikti kūrybines bei interaktyvias užduotis. Su vaikais ir jų tėveliais bendravome elektroniniais laiškais, siuntėme kitos nuotolinės pamokos trumpą pristatymą, priemonių sąrašą užduotims atlikti ir prisijungimo nuorodas. Tėvelius kvietėme atvykti į biblioteką pasiimti keletą paruoštų priemonių paskutinėms veikloms atlikti. Viena iš tokių buvo interaktyvi edukacija „Pirmoji pažintis su robotais“. Ji vaikams labai patiko, nes namuose, vykstant nuotolinei edukacijai, jie galėjo sukurti savo pirmąjį robotuką.

Kita edukacija „Kvepianti kaligrafija“, jos metu vaikai virtualiai keliavo į Tolimųjų Rytų meno pasaulį ir susipažino su kaligrafinės tapybos istorija bei technika. Vaikai piešinius pavertė olfaktorinio (uodžiamojo) meno eksponatais. Pasitelkdami programą „Tinkercad“ vaikai kūrė įvairius 3D daiktus, kurie bus spausdinami 3D spausdintuvu bibliotekoje ir įteikiami kūrėjams.

Pasibaigus stovyklai bei karantinui aktyviausiai dalyvavusių vaikų laukia apdovanojimai.

 

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jurgita Bartkevičiūtė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: