Kauno rajono ugniagesiams atsistoti ant kojų padėjo kolegos lenkai

Penktadienį Kvesų kaime (Batniavos sen.) įvyko bendros Kauno rajono ir Seinų apskrities (Lenkija) ugniagesių pratybos. Vėliau Raudondvario dvare buvo surengtas dvejus metus trukusio projekto aptarimas, įteiktos padėkos ir apdovanojimai.

Kvesų karjerų teritorijoje vykusias pratybas stebėjo Kauno rajono savivaldybės vicemerai Paulius Visockas ir Jonas Gurskas, Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis, žiniasklaidos atstovai.

Pratybose buvo simuliuojama automobilių, o vėliau ir laivo katastrofa, vyko gelbėjimo darbai.

Iš Europos regionų plėtros fondo „Interreg“ finansuojamo projekto „Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“ biudžetas siekia maždaug 974 tūkst. eurų, 85 proc. viso projekto vertės – ES parama.

Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras pasakojo, kad šis projektas padėjo atsistoti ant kojų visai Kauno rajono ugniagesių bendruomenei. Pavyko nusipirkti naujos įrangos ir technikos, atnaujintos Piliuonos, Vandžiogalos, Poderiškių ir kitos gaisrinės, surengta daug mokymų, bendrų pratybų, įsigytos uniformos.

Per trumpą laiką išaugo Kauno rajono ugniagesių savanorių gretos, kurių yra jau 98. Šiandien Kauno rajono ugniagesių komanda vertinama kaip viena geriausiųjų šalyje.

Į Kauno rajoną Punsko valsčiaus viršaičio pavaduotojo Jono Vaičiulio vadovaujami lenkų ugniagesiai atvyksta nuolat – bendrus darbus net sunku suskaičiuoti. Aktyviai bendradarbiaujama ir su Krasnopolio ugniagesiais.

J.Vaičiulis tvirtino, kad tai buvo vienas sėkmingiausių projektų, kuriame jam teko dalyvauti. „Bet tai ne pabaiga, o tik tolesnio mūsų bendradarbiavimo pradžia“, – kalbėjo didžiulę patirtį turintis ugniagesių vadas.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo projekto dalyviams už didžiulį atliktą darbą. „Saugumas yra vienas svarbiausių žmogaus poreikių, todėl jūsų pasiaukojanti ir nesavanaudiška veikla yra neįkainojama“, – pabrėžė meras, taip pat dalyvaujantis savanoriškoje veikloje.

Kauno rajono ugniagesiai sėkmingai gesina gaisrus ne tik savo teritorijoje. Šią vasarą Vandžiogalos komanda talkino malšinant ugnį Kėdainių ir Jonavos savivaldybėse. Už tai jiems padėkos žodžius tarė į renginį atvykęs Jonavos savivaldybės meras Eugenijus Sabutis.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: