Užimtumo projektai mažina nedarbą

Kauno rajono savivaldybėje registruotas nedarbas yra vienas mažiausių apskrityje, tačiau savivaldybės vadovai kartu su Kauno teritorine darbo birža svarsto vis naujas užimtumo iniciatyvas. 

Pirmadienį Kauno rajono merui Valerijui Makūnui ir administracijos direktoriui Antanui Nesteckiui vykdomus užimtumo projektus pristatė Kauno teritorinės darbo biržos direktorius Tautvydas Bielozarevičius ir Kauno rajono skyriaus vedėja Guoda Dociūtė.

„Užimtumui didinti valstybė skiria lėšų, todėl svarbu išsiaiškinti poreikius ir jas efektyviai panaudoti“, - kalbėjo T. Bielozarevičius.

Vienas didžiausių yra projektas „Atrask save“, skirtas jaunimui iki 29 metų. Jis įgalina jaunuolius įsigyti profesiją ir užtikrina įdarbinimą. Kitas projektas padeda jaunam žmogui, pradėjusiam nuosavą versliuką, įsigyti įrangos.

T. Bielozarevičius tvirtino, kad darbo birža galėtų finansiškai paremti dviejų neįgaliųjų įdarbinimą Kauno rajono įmonėse.

Daug dėmesio skiriama ir darbuotojams perkvalifikuoti. Tai ypač aktualu didesnėms įmonėms. Pagal specialią programą vienam darbuotojui perkvalifikuoti gali būti skiriama iki tūkstančio eurų.  T. Bielozarevičius pasakojo, kad šia programa yra pasinaudojusi „Garlita“, kitos Kauno rajono įmonės. 

V. Makūnas atkreipė dėmesį, kad vietos užimtumo projektai itin svarbūs nuo miesto nutolusioms seniūnijoms ir pakvietė Kauno teritorinės darbo biržos vadovus į kovo 16 dieną planuojamus verslo pusryčius. „Kartu su verslininkais aiškinsimės poreikius ir imsimės priemonių problemoms spręsti“, - kalbėjo meras.

T.Bielozarevičius pastebėjo dar vieną darbo rinkos tendenciją: verslininkai vis daugiau darbuotojų atsiveža iš svetur: iš Ukrainos, Baltarusijos ir net iš Indonezijos.

Registruotas nedarbas Kauno rajone vasario pradžioje siekė 7 proc.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: