Tvarus paveldas A. ir J. Juškų muziejuje

Rugsėjo 9 dieną prasidėjo 2022 m. Europos paveldo dienos, o jų tema šįmet – tvarus paveldas. Ši paveldo tema – tai laiko išbandytos statybos technologijos, tradicinės, natūralios medžiagos, senieji amatai.

Rugsėjo 13 dieną, minint Europos paveldo dienas, Vilkijos miesto bibliotekos bibliotekininkės Jolanta Bačėnienė, Liucija Baltiejienė kartu su kolege Daugėliškio bibliotekos bibliotekininke Laimute Bratikiene  bei skaitytojomis lankėsi A. ir J. Juškų muziejuje. Muziejaus viduje pasitiko muziejininkė Vida Sniečkuvienė. Susitikimo metu muziejininkė pristatė Albinos Žiupsnytės grafikos darbų parodą bei keramikos parodą „ATRADIMAI“ skirtą archeologės Marijos Gimbutienės 100-sioms gimimo metinėms.

Lankytojai klausėsi ir apie sodų kūrimą. V. Sniečkuvienė  moterims pasakojo, kad šiaudiniai sodai, kurie mūsų tautos tradicijoje įkūnija tobulo pasaulio sukūrimo idėją, siejami su dangaus sodu – rojumi. Žmonės tikėjo, kad pakabintas palubėje sodas sukuria šventą atmosferą, o besisukdamas dar ir pripildo ją geros energijos, harmonijos, sutarimo ir tvarkos.

Muziejininkė taip  pat papasakojo apie kelionę į Italiją, Milaną. Kelionės metu  tautodailininkė,  savo rankiniame bagaže vežėsi daug džiovintų šiaudelių. Iš jų Milane kelias dienas ir naktis kūrė tradicinį šiaudų sodą. Anot Vidos šis krovinys buvo labai brangus, nes dėl prastų vasarų gerų šiaudelių nebūna. „Bijodami lietaus, nuo kurio stiebeliai pradeda juoduoti, juos pjauname dar nesubrendusius, žalius. Paskui tenka juos džiovinti“, – sakė tautodailininkė.  

Nuoširdžiai dėkojame A. ir J. Juškų muziejaus muziejininkei, tautodailininkei Vidai Sniečkuvienei už šiltą priėmimą ir išsamias žinias apie sodų kūrybą.

Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos