Tuoktis ir gimdyti karantinas neužkerta kelio

Prasidėjusi pandemija ir karantinas netrukdo meilei: Kauno rajone ir toliau tuokiasi jaunavedžiai, gimsta dešimtys kūdikių.

Vien tik nuo kovo 16 iki balandžio 1 d. Kauno rajone gimė 48 kūdikiai: 29 berniukai ir 19 mergaičių. „Pernai tuo pačiu laikotarpiu naujagimių buvo dešimčia daugiau, bet kiekviena nauja gyvybė yra šventė, todėl džiaugiamės, kad Kauno rajonas kasdien pasipildo naujais mažaisiais gyventojais“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Skirmantė Subačienė.

Jauniausiems naujagimio tėvams vos daugiau nei 20 metų: mamai 22, o tėčiui – 23 metai.

S.Subačienė sakė, kad populiariausių vardų tendencijos išlieka panašios, kaip pernai. „Mergaitėms tėvai dažniausiai suteikia Rusnės, Luknės arba Miglės vardą, berniukų vardai įvairesni: Ažuolas, Dominykas, Simas, Emilis, Matas, Benas, Lukas, Adas, Markas, Nojus“, – vardino vedėja.

Nuo karantino paskelbimo Kauno rajone susituokė 8 poros, 4 sutuoktinių poros atidėjo santuokos šventę kitam laikotarpiui. „Dabar nėra populiarus laikas santuokoms. Tuoktuvių metas prasideda po Šv. Velykų“, – teigė S. Subačienė.

Vedėja priminė, kad paskelbus karantiną prašymus ir santuokai, ir vaiko gimimui įregistruoti reikia per Metrikacijos elektroninių paslaugų informacinę sistemą, vyksta konsultacijos telefonu ir el. paštu. Vaiko gimimo dokumento kopiją tėvams siunčiama į jų nurodytą el. paštą, o dokumento originalą tėvai galės atsiimti atvykę į Civilinės metrikacijos skyrių, kai pasibaigs karantinas.

Kauno rajono savivaldybės dovana – kūdikio kraitelis pristatomas į naujagimio namus, tą atlieka kurjeriai. „Tenka kraitelio truputį palaukti, bet, manau, tėveliai džiaugiasi gaudami dovaną šiuo sunkiu laikotarpiu“, – vylėsi vedėja.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: