TAUTODAILININKŲ SĄŠAUKA DOMEIKAVOJE

Šiltą spalio 18-osios popietę Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salė sukvietė gražų pulką bendruomenės narių, kūrėjų į respublikinio tautodailės konkurso „Aukso vainikas“ Kauno krašto atrankinio turo parodos atidarymą .

Konkurse „Aukso vainikas“ puoselėjamos ir populiarinamos tos kūrybos kryptys, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. Tokie kūriniai – tai mūsų šalies aukso fondas, skatinantis tolesnį tautodailės ir tradicinių amatų gyvybingumą ir tąsą. Konkursinėje parodoje nominuojama už geriausius pastarųjų penkerių metų vaizduojamosios, taikomosios liaudies dailės ir kryždirbystės kūrinius.

Konkursinėje parodoje eksponuoti 54 autorių kūriniai: vaizduojamosios dailės – skulptūros, tapybos, grafikos (karpinių), taikomosios dailės – puodininkystės, drožybos, tekstilės, kalvystės, pynimo ir sodų rišimo, kryždirbystės – sukurtų ir kraštovaizdyje pastatytų kryžių, koplytstulpių, stogastulpių.

Susirinkusius pasveikinusi Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė pasidžiaugė, kad parodai organizuoti pasirinkta Domeikavos laisvalaikio salė, kurios priesalis pasikeitė neatpažįstamai ir yra tinkamas rengti bei eksponuoti parodas.

Atidarymo šventėje ir vertinimo komisijos darbe dalyvavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės poskyrio vadovė, vyriausioji specialistė Teresė Jurkuvienė ir vyresnioji specialistė Darija Čiuželytė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas Valentinas Jazerskas.

Valentinas Jazerskas džiaugėsi glaudžiu vaisingu Kauno rajono savivaldybės bendradarbiavimu su Tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija, bendrais projektais ir, žinoma, kūrėjais, kurie savo darbais garsina savo kraštą ir Lietuvą.

Domeikavos gimnazijos direktorius Dalius Vibrantis patikino, kad parodą aplankys visi gimnazijos ugdytiniai, jie netradicinių pamokų metu galės pamatyti, prisiliesti ir susipažinti su tautodailės kūrinių įvairove.

Smagią nuotaiką dovanojo Domeikavos gimnazijos jaunimo ir vaikų folkloro ansamblis „Serbentėlė“ (vadovai Daiva Bradauskienė ir Vilius Marma).

Tautodailės konkurso „Aukso vainikas“ Kauno krašto atrankinio turo parodos laureatus paskelbė Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė. Ji pasidžiaugė Kauno rajono naujai atrastomis parodų erdvėmis – Raudondvario dvaro menų inkubatoriumi ir Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio sale. Taip pat dėkojo menininkams, kūrėjams už jų dalyvavimą šioje konkursinėje parodoje, kurie savo darbais atkreipia dėmesį į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą.

Lietuvos liaudies dailės konkurso „Aukso vainikas“ Kauno krašto atrankinio turo laureatai

Vaizdinė dailė

1 vieta – Eugenijus Banys (Kauno rajonas, Karmėlava)

2 vieta – Ramutė Gylienė (Kauno rajonas)

3 vieta – Viktorija Jurgutienė (Kaunas)

Taikomoji dailė

1 vieta – Ričardas Grekavičius (Kauno rajonas, Karmėlava)

2 vieta – Edmundas Akulauskas (Kauno rajonas)

3 vieta – Vitas Triukas (Kauno rajonas, Domeikava)

Kryždirbystė

1 vieta – Kazimieras Martinaitis (Kauno rajonas, Garliava)

2 vieta – Algimantas Sakalauskas (Prienai)

3 vieta – Eugenijus Banys (Kauno rajonas, Karmėlava)

Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname visus laureatus, o pirmų vietų laimėtojams – Eugenijui Baniui, Ričardui Grekavičiui ir Kazimierui Martinaičiui – linkime sėkmės respublikiniame etape. Tegul tai tampa gražia tradicija, kad kiekvienais metais Kauno rajono vienas iš tradicijos puoselėtojų pasipuoštų Aukso vainiku.

Etnografė Jolanta Balnytė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: