Pagausėjo Kauno rajono Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė

Kauno rajono Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai Domeikavos laisvalaikio salėje šventiškai pradėjo jau septintuosius mokslo metus.

Šiais metais per 630 vyresnio amžiaus Kauno rajono žmonių mokysis jau dvylikoje seniūnijų – prie gausios TAU bendruomenės prisijungė Ežerėlio fakultetas. Jame mokysis 45 seniūnijos senjorai.

Plečiasi ir veiklų turinys. „Šiais metais, be jau įprastų ir pamėgtų sveikos gyvensenos, dvasinio tobulėjimo, bendrakultūrinių temų, atsiras praktinių veiklų“, – pasakojo universiteto rektorė Edita Žaromskienė.

Senjorai džiaugsmingu šurmuliu sutiko vadovės pristatytas naujienas. Atrodo, kad viena įdomiausių veiklų bus siuvinėjimas – universiteto lankytojai per mokslo metus išsiuvinės visų 25 Kauno rajono seniūnijų herbus. Mokslo metų pabaigoje jie bus susiūti į vieną pano (meninę kompoziciją) ir padovanoti Savivaldybei.

Senjorai tradiciškai megs šiltas kojines, jas prieš žiemos šventes dovanos seneliams ir vaikams, dalyvaus protų mūšiuose, vyks į keliones. Studentai jau yra aplankę 11 pasaulio valstybių, gruodžio mėnesį svečiuosis Berlyne. Kur  vykti pavasarį, jie balsavo įbesdami smeigtukus į salėje pakabintą pasaulio žemėlapį.

Universiteto paskaitas ir įvairias veiklas, vykstančias kultūros centruose, seniūnijų patalpose, bibliotekose, mokyklose, kaip ir kasmet nemokamai, savanorystės pagrindais, ves įvairių universitetų lektoriai. dėstytojai, profesoriai, specialistai.

 „Universiteto veikla yra prasminga ir reikalinga. Bet kokio amžiaus žmogus gali šviestis, tobulėti ir taip daryti savo gyvenimą prasmingą„ Besimokanti visuomenė yra visos žmonijos vystymosi ir gerovės pagrindas“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Universiteto mokslo metų atidarymo šventę užbaigė nuotaikingas muzikos grupės „Ainiai“ koncertas retro tema. Jos atliekamas tarpukario garsenybių Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko dainas šventiškai pasipuošę senjorai lydėjo gausiais plojimais.

Kauno rajono Trečiojo amžiaus universitetas įkurtas siekiant skatinti vyresnių žmonių aktyvumą, užimtumą, dalyvavimą visuomenės ir savarankiško gyvenimo srityse. Šią veiklą inicijavo Kauno rajono savivaldybė, atsižvelgdama į valstybės švietimo politiką skatinti ir suaugusius žmones nuolat mokytis. Jo veiklą koordinuoja Kauno rajono švietimo centras, vadovaujamas Laimutės Ruzgienės.

Savivaldybė iš savo biudžeto finansuoja dvi pagrindines programas – Visuomenės sveikatos rėmimo ir Kultūros renginių, skirtų atkurtos Lietuvos valstybingumo šimtmečiui.

TAU veikia Babtų, Domeikavos, Garliavos, Kačerginės, Raudondvario, Ringaudų, Vilkijos, Zapyškio ir Ežerėlio seniūnijose. Per visus veiklos metus universitetą baigė per 2,5 tūkstančio rajono gyventojų. 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: