Tado Ivanausko Obelynės sodyboje vyko tradicinė socialinė akcija „Obuolių šalis“

Trečiadienį Tado Ivanausko Obelynės sodyboje vyko ne pirmus metus gyvuojanti graži socialinė akcija „Obuolių šalis“, kurios tikslas dalintis gausiu skaniu derliumi. Tai bendras Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) ir Kauno rajono savivaldybės projektas.
Į sodybą sugužėjo būrys LPM kursantų, kurie rinko raudonšonius vaisius, nuo net iki 70 metų amžiaus siekiančių obelų. Darbai ėjosi labai sparčiai, tad per valandą pavyko pririnkti daugiau kaip 100 maišų, o kartu ir į valias prisivalgyti obuolių.
Į Obelynės sodybą atvykęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas dėkojo kursantams už darbą, pažadėdamas, jog pirmadienį jų lauks iš šių obuolių gamintas pyragas.
Gausus derlius po talkos iškart pateko į sulčių spaudyklą. Vėliau šis saldus nektaras, Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga, iškeliaus sunkiau gyvenantiems seneliams į namus.
Ši akcija gimė 2014 metais, kai LPM savo teritorijoje turėjo šimtus obelų, kurių šakos linko nuo vaisių, o jų nebuvo kur padėti. Tuomet mokyklos vadovai, nenorėdami, kad gausus vaisių derlius nueitų perniek, kartu su Kauno rajono savivaldybe nusprendė suorganizuoti obuolių rinkimo akciją „Obuolių šalis“. Nors po kelių metų policijos mokyklos teritorijoje sodo nebeliko, socialinė akcija ir toliau yra organizuojama, prie jos prisijungus Obelynės sodybai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: