Svaras pakaunės krašto mokiniams: „Nebijokite būti savimi“

Susitikti su hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ lyderiu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru į Domeikavos gimnaziją susirinko 300 Kauno rajono mokinių tarybų narių. 45-erių atlikėjas garsėja ne tik savo kūriniais. Jis – tikras pilietiškumo pavyzdys.

Svečią gimnazijoje priėmė švietimo įstaigos direktorius Dalius Vibrantis ir Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Pristatydamas G. Liaudanską vedėjas pabrėžė, kad atlikėjas yra geras pavyzdys jaunimui: „Manau, Gabrielius savo patriotiškumu ir pilietine veikla gali teigiamai užkrėsti jaunimą. Jo darbai ir visuomeniškumas – įkvepiantis.“

Už aktyvumą ne kartą apdovanotas, labiausiai nusipelniusiu Lietuvos jaunimui žmogumi išrinktas atlikėjas papasakojo apie vaikystę, įsitraukimą į pilietiškumo akcijas, muzikos pasaulį.

Svaras prisipažino, kad didžiąją laiko dalį skiria ne muzikai: „Visada turėjau daug idėjų, žinojau, kur būti ir ką veikti,“ – pasakojo atlikėjas.

G. Liaudanskas daugelį metų užsiima kraujo donoryste – kas du mėnesius duoda kraujo. „Aš turiu dvi rankas, dvi kojas, galvą ant pečių, esu sveikas žmogus – kaip galiu neduoti kraujo?“ – kalbėjo reperis, dažnai vykstantis į mokyklas, ligonines ir prisipažino, kad kraujo trūkumas Lietuvoje jam kelia nuostabą. „Juk gatvėse vaikšto tiek žmonių – nesuprantu, kaip jo gali trūkti?“ Garsus atlikėjas įsiliejęs ne tik į Šaulių sąjungos gretas ir užsiimantis su kariuomene susijusia veikla, bet yra akcijos „Vienas kraujas“ sumanytojas. Subūręs bendraminčius svetainėje „Facebook“ G. Liaudanskas organizuoja donorystės išvykas.

Susitikimo metu Svaras ragino moksleivius nebijoti būti savimi ir teigė, kad geriausiai seksis daryti tai, kas patinka, blogiausiai – kai tai bus daroma tik dėl pinigų. „Viskas, ką darai, turi būti tikra“, – sakė atlikėjas ir ragino vaikus domėtis juos supančiais įvykiais, nebijoti užduoti klausimų, kai kyla neaiškumų.

Atlikėjas pasidalijo ir linksma istorija, kaip įsigijo pravardę Svaras. „Kai buvau trečiokas, klasiokai pradėjo vadinti Svaru, pagalvojau – kodėl gi ne, visai kieta pravardė. Nesipriešinau ir sutikau būti Svaru. Tuo tarpu kitas bendraklasis buvo pramintas Svareliu,“ – prisiminimais dalijosi Domeikavos gimnazijos svečias.

Aktyvus ir visuomeniškas atlikėjas dalyvauja įvairiose akcijose ir projektuose: donorystė, „Misija Sibiras“, „Nacionalinė ekspedicija“, socialinė iniciatyva „Už saugią Lietuvą“, dalyvavimas švietimo judėjime, akcijos prieš skurdą, Šaulių sąjungos veikla, laidų vedimas, ligonių ir nuteistųjų lankymas, vaidmenys teatre, kine.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: