Stimpanko estetika užkariavo Garliavą

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ėmėsi įgyvendinti nestandartinę iniciatyvą, kuria siekiama propaguoti bibliotekos kaip modernios įstaigos sampratą. Modernumas šiuo atveju pirmiausia suprantamas kaip glaudžių ir kūrybiškai produktyvių ryšių su bendruomene plėtojimas.

Po „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ vėliava įgyvendinamas „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas Garliavos apylinkių seniūnijoje įgavo originalias stimpanko subkultūros formas. Kuo Garliava susijusi su stimpanku? Sąsają atskleidžia pavadinimas: GARas ir GARliava, tad angliškai Garliavos pavadinimas sietinas su žodžiu „steamtown“ – garo miestas, o angliškas žodis „steampunk“ – tai žodžių „garas“ ir „pankas“ junginys.

Vasaros pirmoje pusėje Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama Kauno rajono menininkų sukurta stimpankinių skrybėlių paroda. Futuristinių ir Viktorijos laikų estetikos elementų samplaiką reprezentuojančius eksponatus buvo galima liesti, matuotis, su jais fotografuotis.

Liepos 30 d. Garliavos apylinkių seniūnijos bendruomenių pastangomis Kauno tvirtovės III fortas virto magišku estetiniu nuotykiu. Tarptautinio stimpanko festivalio metu vyko stimpankinių papuošalų ir atvirlaiškių dirbtuvės, geriausio stimpankiško kostiumo rinkimai, patiekalų pagal senovinius receptus degustacija, buvo fotografuojamasi senoviniu fotoaparatu, stebimi stimpanko stiliaus muziką grojančių užsienio grupių pasirodymai („Steam Engine“, Suomija; „Victor and the Bully“, Didžioji Britanija), veikė stimpankinių skulptūrų ekspozicija, kolektyvas „Viduramžiai LT“ atliko pribloškiančią ugnies misteriją „Inferno“. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė išbandyti įvairias edukacijas: didelio formato lapuose nutapyti stimpankiškos temos kūrinį, nusipinti draugystės apyrankę, pasigaminti Knygiuką, išspręsti galvosūkį. Mažiausieji festivalio dalyviai džiaugėsi robotukų „Bitučių“ kelionėmis, o šeimos azartiškai įsitraukė į Kauno rajono paveldą aktualizuojantį žaidimą „Būkime keliautojais ir atradėjais“ su QR kodais, kurį sukūrė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Virginija Tamašauskienė.

Tarptautiniame festivalyje pademonstruotas bibliotekos kolektyvo atstovų bei Garliavos apylinkių bendruomenės narių stimpankinis šokis nustebino net ir patyrusius stimpanko stiliaus meistrus. Bendruomeninė šokio iniciatyva „GarliaKvietį šok!“ buvo įgyvendinta bendradarbiaujant su „Kaunas 2022“. Šokio metu skamba austrų muzikanto Parovo Stelaro stimpankinis kūrinys „Mambo Rap“, choreografė – diplomuota sportinių šokių ir aerobikos trenerė Rolanda Maniuškaitė. Išradingumu ir vaizduote stebinančius stimpanko stiliaus šokėjų kostiumus sukūrusi bibliotekos dailininkė Dainora Minkevičiūtė teigė besitikinti drauge su iniciatyviu ir kūrybingu bibliotekos kolektyvu dar ne kartą dalyvauti panašiuose projektuose. Artimiausi planai – „Fluxus“ festivalis rugsėjo 10 d., į kurį bibliotekai ir Garliavos apylinkių bendruomenei atstovaujanti šokėjų entuziastų komanda jau yra pakviesta.

Regis, ši spalvinga ir stilinga meninė iniciatyva, į kurią bibliotekos darbuotojai įtraukė vietos bendruomenę, turi gražių ateities perspektyvų.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Regimanto Meilučio nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos