Startavo „Sveikatingumo stovykla 2018“

Penktadienį Jadagonių kaime, netoli Zapyškio, prasidėjo Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro organizuojama „Sveikatingumo stovykla 2018“, kuri vyks rugpjūčio 10–12 d.

Sveikai stovyklauti susirinko daugiau nei 120 žmonių. Pasak organizatorių, norinčiųjų buvo dar daugiau, tačiau dalyvių skaičius ribotas. Į stovyklą galėjo registruotis asmenys, sulaukę 18 m. Vyriausias šių metų dalyvis – 78-erių senjoras.

Kauno r. visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys prisiminė, kad praėjusiais metais, kai stovykla vyko pirmą kartą, vyriausia dalyvė buvo 80-metė senolė. „Ne metai nusako žmogaus amžių, o tai, kaip jis jaučiasi. Kartais vyresnio amžiaus žmonės yra kur kas energingesni negu jaunimas“, – pasakojo L. Dilys ir pridūrė, kad ši stovykla skirta gerinti dalyvių sveikatą, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

Į nemokamą stovyklą dalyviai iš Kauno rajono susirinko saulėtą penktadienio popietę. Lydimi gerų nuotaikų laukė sveikatingumo stovyklos atidarymo ir pirmųjų veiklų.

Pasak L. Dilio, ši stovykla vyksta jau antrus metus, norinčiųjų joje dalyvauti daug, todėl nuspręsta tokius renginius organizuoti ir ateityje: „Visuomenės sveikatos biuras ir Kauno rajono savivaldybė pastebėjo didelį gyventojų susidomėjimą šia stovykla, todėl nuspręsta, kad panašūs renginiai tikrai vyks ir kitais metais ir jau ne po vieną, o po du kartus per vasaros sezoną.“

Stovyklos globėja Kauno rajono savivaldybė rūpinasi Pakaunės gyventojų užimtumu. Mero pavaduotojas Paulius Visockas taip pat atvyko pasveikinti į stovyklą susirinkusių entuziastų ir prisidėjo prie minios sveikuolių bendro šokio, kuriuo ir prasidėjo stovykla. Vicemeras palinkėjo visiems geros sveikatos ir sėkmingos veiklos stovykloje.

Trijų dienų programoje numatyta daug įvairių veiklų: linijiniai šokiai su Joana Bartaškiene, treniruotės su „Flexi-Bar“ lazdomis ir elastinėmis gumomis, pilateso treniruotės, o sveikesnius rytus organizatoriai kvies pradėti rytinėmis mankštomis.

Sveikuolių lauks ne tik fizinio aktyvumo veiklos – bus nepamirštas ir švietimas. Paskaitas apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą ves Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja, biomedicinos mokslų daktarė Asta Mockienė. Vakarais dalyviai šoks gongo ritmu ir žiūrės filmus po atviru dangumi.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: