Savivaldybė ir šiemet turi kuo nustebinti bendruomenę ir sporto visuomenę

Pernai į pakaunės stadionus ir sporto infrastuktūrą investuota rekordinė – per 1,7 mln. eurų – suma, o Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos įrengtas modernus, tarptautinius standartus atitinkantis futbolo stadionas. Atrodė, kad šiemet Kauno rajono savivaldybė jau neturės kuo nustebinti bendruomenę ir sporto visuomenę. Tačiau Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas išties yra unikalus savo sprendiniais. Be to, Čekiškėje bus užbaigtas kartodromas. Iš viso šiemet stadionams rekonstruoti ir naujai sporto infrastuktūrai sukurti skirta 967 tūkst. eurų.

Taps tarpine dviratininkų stotele

Skaičiuojama, kad Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos stadiono rekonstrukcija kainuos apie 808 tūkst. eurų. Šis stadionas bus panašaus lygio kaip Garliavoje, tik šiek tiek mažesnis. „Sklypas prie gimnazijos nėra dėkingas, negalime projektuoti tarptautinius standartus atitinkančio futbolo stadiono. Dėl sudėtingos sklypo konfigūracijos, bėgimo takai standartiškai bus aplink stadioną, o už futbolo aikštės vartų įrengsime krepšinio bei tinkliniui ir lauko tenisui pritaikytas aikšteles. Projekte numatytos tribūnos, apšvietimas, atskirai aptverta vaikų žaidimų aikštelė mažiesiems“, – laukiančius darbus vardijo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Techninis stadiono rekonstrukcijos projektas jau parengtas, šiuo metu vykdomos rangos darbų viešųjų pirkimų procedūros. Tikimasi, kad darbai Karmėlavoje startuos balandį. Kada bus šio projekto finišas, M.Rikteris prognozuoti nedrįso, nes nemažai pokyčių planuojama ir šalia jo.

„Į Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektą sudėjome naujas savivaldybės idėjas. Šalia stadiono atsiras dviračių remonto stotelė bei multifunkcinis blokas, kuriame bus galima pasikrauti mobiliuosius telefonus, veiks nemokamas internetas. Žmonės šioje erdvėje galės praleisti daugiau laiko: sportuoti stadione, ilsėtis prie gimnazijos esančiame parke, netgi pievoje surengti pikniką. Karmėlava yra jungiamasis Kauno rajono savivaldybės taškas su kitomis – Kauno miesto ir Jonavos rajono – savivaldybėmis važiuojant dviračių takais, todėl ši vieta taps tarpine dviratininkų stotele“, – sumanymus atskleidė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Ne už kalnų darbų pabaigtuvės

O štai kada nauja sporto infrastuktūra galės naudotis Raudondvario ir Babtų bendruomenės, situacija gerokai aiškesnė. Pirmiausiai statybininkai turėtų užbaigti Raudondvario gimnazijos sporto aikštyną. „Gegužę, kai jau atšyla ir žmonės pradeda naudotis sporto infrastruktūra, šis aikštynas jau turėtų atverti vartus. Gimnazistų ir bendruomenės čia lauks dirbtinės dangos futbolo aikštelė, kurioje bus galima žaisti ir kitus sportinius žaidimus, smėlio tinklinio aikštelė ir treniruoklių salelė ant minkšto pagrindo. Galimybę sportuoti ilgiau užtikrins įrengtas apšvietimas, o saugumą padidins stebėjimo kameros“, – pokyčius vardijo M.Rikteris.

Panašiu metu ir panašiais elementais bus atnaujintas ir Babtų gimnazijos sporto aikštynas. Čia dar bus įrengta krepšinio aikštelė. „Laukiame šiltesnių orų, kai paros temperatūros vidurkis sieks +10°C, kad galėtume baigti užlieti gumos dangą ir pasėti žolę“, – patikino savivaldybės atstovas.

Akivaizdžios permainos – ir Čekiškėje

Permainos Čekiškėje atsiras dviem etapais. Kartodromą planuojama užbaigti balandį, o stadioną – liepą. Rugsėjo 1-oji Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos mokinius pasitiks jau visiškai atnaujintomis lauko erdvėmis. Stadione bus įrengti nauji bėgimo takai, šuoliaduobė, nedidelė tribūna, apšvietimas, stebėjimo kameros. Daug nematomo darbo bus atlikta po žeme: drenažas užtikrins, kad stadione bus galima sportuoti ir po lietaus.

Kartodromas bus ne tik Čekiškės, bet ir Kauno rajono pasididžiavimas. „Lietuvoje tėra vos keletas kartodromų, todėl norime, kad kartodromas Čekiškėje atitiktų tarptautinius reikalavimus, o automobilių modeliai čia galėtų išvystyti iki 200 km/h greitį. Tai bus išskirtinis objektas Kauno rajone, į kurį investuosime apie 304 tūkst. eurų“, – neabejojo administracijos direktoriaus pavaduotojas. Gimnazijos moksleiviai yra šios srities lyderiai šalyje, yra pelnę nemažai apdovanojimų, tad jie nekantriai laukia kartodromo, kad ir toliau galėtų garsinti ir puoselėti gimnazijos tradicijas.

Šiais metais taip pat ketinama sutvarkyti Zapyškio pagrindinės mokyklos stadioną. Jo būklė jau kuris laikas netenkina bendruomenės. Pateikus paraišką ir gavus finansavimą – per 122 tūkst. eurų – šią savaitę rangovai jau žada pradėti darbus: atnaujinti bėgimo takus, krepšinio aikštelę ir stadioną.

Kulautuvos pagrindinės mokyklos stadionui atnaujinti derinamos pirkimo sąlygos su Europos socialinio fondo agentūra: naujiems futbolo vartams pastatyti, lietaus vandeniui stadione surinkti, įrengti bėgimo takus, apšvietimą, sutvarkyti veją. Čia taip pat numatyta investuoti per 122 tūkst. eurų. „Kartais nereikia milijonų, kad erdvė atsigautų, o bendruomenė galėtų saugiai sportuoti“, – įsitikinęs M.Rikteris.

Planų esama ir daugiau

Sparčiai kylantis Užliedžių daugiafunkcis centras verčia pagalvoti ir apie atnaujintas aplinkas. M.Rikterio nuomone, šalia jo turėtų atsirasti krepšinio bei tinklinio, taip pat vaikų žaidimų aikštelės. „Dar nesame iki galo išsigryninę, ar tikrai bus būtent šie objektai. Balandį bandysime sudalyvauti Vietos veiklos grupės projektuose, teikti paraišką papildomam finansavimui gauti. Manome, kad minėta infrastruktūra galėtų naudotis ne tik daugiafunkcio centro mokiniai, net ir visa bendruomenė, nes Užliedžiuose nėra kur sportuoti. Nežinau, ar spėsime aikšteles įrengti iki rudens, kai planuojamas daugiafunkcio centro atidarymas, bet etapais jos tikrai atsiras“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Savivaldybė turi minčių praplėsti ir rekonstruojamos Šlienavos pagrindinės mokyklos sporto bazę: įrengti dar vieną šiuolaikišką krepšinio aikštelę. „Idėjos dar nėra išgrynintos ir nugulusios ant popieriaus, bet rudeniui permainos jau turėtų pasimatyti“, – patikino M.Rikteris.

Teskto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: