Už atliekų surinkimą ir tvarkymą mokės nebe sodų bendrijos, o sodų bendrijose nekilnojamą turtą turintys asmenys

Nuo 2020 m. balandžio 1 d. Kauno rajono savivaldybėje pakeista mokėjimo tvarka už atliekų surinkimą ir tvarkymą – tiesiogines sutartis su atliekų vežėjais pakeitė vietinė rinkliava. Todėl kiekvienas asmuo sodų bendrijos teritorijoje turintis nekilnojamojo turto gaus vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėjimo pranešimus. Sodų bendrija, kaip juridinis asmuo, atskirai už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėti neturės.

Kaina už atliekų surinkimą Kauno rajono gyventojams, sodų bendrijose turintiems nekilnojo turto, priklausys nuo to, ar jie yra deklaravę ten gyvenamą vietą, ar ne.

Gyventojai, deklaravę savo gyvenamąją vietą sodų bendrijoje, vietinę rinkliavą mokės pagal individualių namų objektų kategorijai nustatytus parametrus:

  • pastovioji dalis mokama pagal turimų nekilnojamojo turto objektų skaičių;
  • Kintamoji dalis nustatyta priklausomai nuo to, kokiais konteineriais nekilnojamojo turto objektų savininkai naudojasi – individualaus ar kolektyvinio naudojimo.

Nustatant kintamąją įmokos dalį nekilnojamo turto objektai, kurių savininkai naudojasi kolektyviniais konteineriais, kintamoji dalis nustatoma pagal gyventojų skaičių. Nekilnojamojo turto objektams, kurių savininkai naudojasi individualaus naudojimo konteineriais, kintamoji įmokos dalis skaičiuojama pagal naudojamų komunalinių atliekų konteinerių skaičių, tūrį (dydį) ir ištuštinimo dažnį.

Nekilnojamojo turto objektų savininkai, nedeklaravę savo gyvenamosios vietos sodų bendrijoje (nuolatos negyvenantys), moka nustatytas dvinarės pastoviosios ir kintamosios dalies įmokas: pastovioji dalis apskaičiuojama pagal turimų nekilnojamojo turto objektų skaičių (2,23 Eur už nekilnojamojo turto objektą per metus), kintamoji – pagal nustatytą įkainį už nekilnojamojo turto objektą (7,92 Eur už nekilnojamojo turto objektą per metus).

Visa aktuali informacija, susijusi su vietine rinkliava (rinkliavos dydžiai, jų apskaičiavimo principai) skelbiama Kauno rajono savivaldybės interneto svetainėje: https://www.krs.lt/gyventojams/rinkliava/.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: