Socialinės paslaugos karantino laikotarpiu: ką reikėtų žinoti?

Šalyje paskelbus karantiną, Kauno rajono savivaldybė ėmėsi skubių priemonių padėti senjorams, neįgaliesiems, Krizių centre gyvenančioms moterims, vaikams, daugiavaikėms šeimoms.

„Socialinės paramos skyrius dirba nuotoliniu būdu, tačiau mūsų pagrindinis tikslas nesikeičia – sieksime, kad visi gyventojai gautų socialines išmokas ir visą reikalingą pagalbą. Sąrašą asmenų, kuriems karantino laikotarpiu reikia socialinės pagalbos, jau turime“, tvirtino skyriaus vedėja Margarita Venslovienė.

Pagalbos į namus paslaugos (vaistų nupirkimas ir pristatymas į namus, malkų atnešimas) karantino laikotarpiu bus teikiamos 57 asmenims. Tiesiogines paslaugas šiems asmenims teiks 21 darbuotojas.

Integralios pagalbos paslaugos bus teikiamos 27 asmenims. Jiems padės 28 darbuotojai: socialinio darbuotojo padėjėjai, slaugytojo padėjėjai, slaugytojai.

Transporto organizavimo paslaugos sulauks 7 hemodializuojami asmenys, paslaugas pakaitomis teiks 4 vairuotojai, kurie taip pat bus pasiruošę dirbti esant nenumatytoms aplinkybėms (vežti gydymo tikslais, pristatyti būtinas prekes paslaugų gavėjams ir darbuotojams). 

Karantino metu taip pat bus užtikrintas neįgalių asmenų aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis pagal poreikį.

„Socialinių paslaugų skyrius nustatė, kad šiuo metu itin sunki situacija yra 13-oje šeimų. „Su šiomis šeimomis dirbame nuotoliniu būdu, tačiau esant poreikiui, socialiniai darbuotojai atvyks ir į namus“, pabrėžė M. Venslovienė.

Nuolatinės pagalbos karantino metu prireiks Krizių centre gyvenančioms 8-ioms moterims ir 11-ai vaikų. Jiems paslaugos bus teikiamos visą parą. Darbuotojai dirbs budėjimo režimu, pamainomis. Anot vedėjos, būtina šiuos asmenis aprūpinti maistu, todėl viskas buvo suderinta su Maisto banku. „Būtiną maisto kiekį į skyrių pristatys vairuotojas“, aiškino skyriaus vedėja.  

Įprastai Dienos socialinės globos centre paslaugos teikiamos 19-kai vaikų. Nuo kovo 16 d. centro veikla sustabdyta, darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, tačiau, esant reikalui, yra pasiruošę atnaujinti veiklą. Apie tai tėvai bus informuoti. Kol kas nė vieno iš vaikų tėvai nėra pareiškę noro gauti paslaugas.  

Šiuo metu Kauno rajone yra beveik 300 vienišų senjorų, juos prižiūri seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, kiti darbuotojai.

Trečdaliui senjorų, kurie gyvena atokiausiose vietose, yra išdalyti pagalbos mygtukai.

Atvejo vadybininkų posėdžiai bus nukeliami, organizuojami išklausius suinteresuotų pusių nuomones telefonu arba gavus el. paštu.

M. Venslovienė sakė, kad siunčiant informaciją Valstybinei vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai (toliau – VVTAĮT) dėl atvejo vadybininko paskyrimo, VVTAĮT bus informuota apie posėdžio organizavimo terminų nukėlimą ir prašoma pateikti nuomonę dėl konkrečios šeimos situacijos ir rekomendacijos raštu.

„Esant poreikiui, pagalbos planai bus sudaryti nuotoliniu būdu, surinkus visą reikalingą informaciją iš suinteresuotų šalių. Pagalbos planai šeimoms bus išsiųsti el. paštu, o  vietoj parašo bus šeimos atsakymas, kad informaciją gavo. Kitus pagalbos žingsnius dėliosime pasibaigus karantinui ir atsiradus galimybėms žmonėms gauti specialistų konsultacijas (priklausomybės, medikų, pedagogų ir t. t.)“, – aiškino M. Venslovienė.

Visi darbuotojai, kurie teiks socialinę pagalbą asmenims, yra aprūpinti dezinfekciniais skysčiais, supažindinti su Visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis. Taip pat buvo atlikta tiek darbuotojų, tiek klientų apklausa apie turėtus kontaktus su iš užsienio šalių grįžusiais asmenimis.

Socialinių paslaugų skyrius parengė ir artimiausiame Kauno rajono tarybos posėdyje teiks sprendimo projektą, kad esant ekstremaliai situacijai ar karantinui, siekiant užtikrinti būtiniausių poreikių (maitinimosi, asmeninės higienos ir kt.) patenkinimą, kai dėl sveikatos būklės ar izoliacijos asmuo negali to padaryti savarankiškai, esant gyvenamosios vietos seniūnijos rekomendacijai gali būti skiriama pašalpa asmeniui (šeimai), lėšas pervedant į maisto, asmeninės higienos ir kt. prekių tiekėjo sąskaitą.

***

Visais klausimais, susijusiais su Socialinių paslaugų skyriaus veikla, esant krizinei situacijai asmens namuose, konsultuotis su skyriaus vedėja socialiniams reikalams Dovile Veličkaite mob. tel. (8 671) 43 808 arba el. paštu d.velickaite@kaunorspc.lt .

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: