Socialinės globos centro darbuotojai mokėsi naujų metodų

Gegužės 6–8 dienomis SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro skyriuje Dienos socialinės globos centre vyko „Gentle teaching“ metodo baziniai mokymai darbuotojams, dirbantiems su negalią turinčiais vaikais.

Mokymus vedė psichologė Simone Schipper iš Olandijos, turinti daugiau nei 20 metų šio metodo taikymo darbo patirtį. Simone yra tarptautinės „Gentle teaching“ organizacijos valdybos narė ir mentorė, atsakinga už šio metodo diegimą naujose organizacijose.

„Gentle teaching“ metodą 1970 metais pradėjo taikyti amerikietis Johnas Mcgee. Jis bendruomeniškumą ir lygiavertį santykį iškėlė kaip pagrindinę siekiamybę dirbant su negalią turinčiais bei įvairių sunkumų patyrusiais žmonėmis. Tik tuomet, kai jaučiasi saugus, mylimas ir mylintis – žmogus gali augti ir vystytis.  

Simone Schipper mokė, kaip taikant prisilietimą, aktyvų akių kontaktą, išbuvimą „čia ir dabar“ bei rodant nuoširdų dėmesį vaikui, padėti jam pasijusti saugiam ir lygiaverčiam.

Pirmą dieną darbuotojai susipažino su teorine metodo dalimi, antrą dieną gilino žinias ir analizavo situacijas, kurias patys buvo paruošę kaip namų darbus iš savo kasdienių situacijų su vaikais bei jaunuoliais, o trečią dieną lektorė įsiliejo į įprastą dienos centro veiklą ir visą dieną praleido su vaikais bei darbuotojais.

Mokymų pabaigoje lektorė su darbuotojais pasidalijo įžvalgomis ir mintimis apie „Gentle teaching“ metodo pritaikymą praktikoje ir pasveikino darbuotojus, kad šie eina tinkama linkme ir jau sukūrę atmosferą, skatinančią „Gentle teaching“ metodo naudojimą – dienos centre vaikai yra laukiami, gali jaustis mylimi ir saugūs.

Bendradarbiaujant su Kauno kolegija darbuotojai gavo kvalifikacijos pažymėjimus.

Daugiau informacijos apie metodą anglų kalba: https://gentleteaching.com/ arba https://gentleteaching.nl/gentle/en/

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: