Skiepijimas yra pati efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų

Žmonija padarė didelę pažangą sveikatos bei ligų prevencijos srityje ir imunoprofilaktika yra svarbi šios pažangos dalis. Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone, ypač rizikos grupių asmenims. Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, tačiau ir sukuriama saugi aplinka visuomenei.

Atsižvelgiant į ekstremalią situaciją šalyje dėl koronaviruso (COVID-19 ligos) plitimo, 2020-2021 m. gripo sezoną pasiskiepyti yra svarbiau nei bet kada. Kauno rajono savivaldybė yra suinteresuota, kad pasiskiepytų kuo didesnė savivaldybės gyventojų dalis.

Pirminės sveikatos priežiūros centrai, teikiantys paslaugas Kauno rajono savivaldybėje šiemet yra užsisakę didesnius sezoninės gripo vakcinos kiekius rizikos grupės asmenims, kurie yra skiepijami valstybės lėšomis. Pageidaujantys skiepytis turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Rizikos asmenų grupės skiepijamos valstybės lėšomis

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies kraujagyslių, plaučių, metabolinėmis, inkstų ligomis, bronchine astma, cukriniu diabetu, asmenys, kuriems yra imunodeficitinė būklė);
  • asmenys, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose;
  • asmenys, gyvenantys socialinėse globos ir slaugos įstaigose;
  • nėščiosios.

Kauno rajono savivaldybės taryboje buvo pritarta, kad savivaldybės biudžeto lėšomis bus skiepijami ir tie rajono gyventojai, kurie norės pasiskiepyti, tačiau nepatenka į rizikos grupes. Švietimo, socialinių paslaugų teikimo, globos, kultūros įstaigų darbuotojams, užtikrinant jų darbo nepertraukiamumą, skiepijimas bus organizuojamas jų darbovietėse.

Kiti gyventojai, kurie nepatenka į rizikos grupes ar nėra minėtų profesinių grupių darbuotojai, nemokamai galės pasiskiepyti, prieš tai paskambinę į Kauno rajono Visuomenės sveikatos biurą tel. Nr. +370 646 93 868, +370 605 28 608, +370 67 79 49 97 ir užsiregistravę. Atkreipiame dėmesį, jog nemokamai bus skiepijami gyventojai, kurių deklaracijos vieta yra Kauno rajono savivaldybė.

Registracija bus vykdoma laikotarpiu nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. iki 2020 m. spalio 9 d. darbo dienomis 9.00-16.00 valandomis.

Atkreipiame dėmesį, jog Visuomenės sveikatos biuro darbuotojui pateikti duomenys bus tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir visuomenės sveikatos biuro nustatyta tvarka.

Taip pat kviečiame visas Kauno rajono savivaldybės įmones, įstaigas, organizacijas būti socialiai atsakingomis ir prisidėti prie sergamumo sezoniniu gripu mažinimo, skiepijant darbuotojus darbdavio lėšomis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: