Skatins rinktis policijos pareigūno profesiją

Kauno rajono savivaldybė, siekdama paskatinti jaunus žmones rinktis policijos pareigūno profesiją, o baigus studijas likti dirbti pakaunėje, nusprendė būsimiems policininkams skirti stipendijas arba padengti jų įsikūrimo išlaidas.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Mindaugas Baršys ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri padės spręsti pareigūnų trūkumo problemą.

„Mes girdime ir matome, kad policijoje kaip ir švietimo ar sveikatos sistemoje yra žmogiškųjų išteklių trūkumas. Gyventojų saugumas yra pamatinė vertybė, todėl viliamės, kad ši sutartis padės pritraukti daugiau žmonių, kurie norės rinktis policijos pareigūno profesiją bei ateityje dirbs Kauno rajone“, – sakė meras V. Makūnas.

Savivaldybės vadovas priminė, kad Kauno rajonas skatinamąsias stipendijas moka ir būsimiems gydytojams, pedagogams, arba norintiems persikvalifikuoti mokytojams. Diegiamos skatinimo priemonės į Kauno rajono mokyklas per dvejus metus padėjo pritraukti 51 mokytoją.

Anot M. Baršio, Kauno rajono policijos komisariate šiuo metu trūksta 10 pareigūnų. „Jūsų savivaldybės požiūris į saugumą – pavyzdys kitoms savivaldybėms. Bendradarbiaujame jau daug metų ir per šį laikotarpį į saugumą buvo investuota labai daug. Neabejoju, kad ir ši savivaldybės investicija į būsimus policijos pareigūnus – atsipirks“, – teigė komisariato viršininkas.

Skatinimo priemonės bus skirtos studijuojantiems Mykolo Romerio universitete Teisės ir policijos veiklos bakalauro programoje arba Lietuvos policijos mokykloje. Bus skiriamos 250 eurų mėnesinės stipendijos visą pirminio profesinio mokymo, įvadinio mokymo ar studijų laikotarpį. Savivaldybė taip pat numatė vienkartinę įsikūrimo Kauno rajone išmoką – 5 tūkst. eurų. Tam pačiam asmeniui galės būti skiriama tik viena skatinimo priemonė.

Komisariato viršininkas su meru taip pat aptarė galimybę steigti komisiją, kuri galėtų teikti siūlymus, kaip operatyviau išspręsti eismo saugumo klausimus pakaunėje. „Turime konkrečių vietų sąrašą, kurios yra avaringiausios Kauno rajone, žuvusių skaičius ten didelis, tad galėtume kartu ieškoti infrastruktūrinių sprendimų, kaip tuos kelių ruožus padaryti saugesniais“, - tvirtino viršininkas.

2022 metais Kauno rajone iš viso užfiksuota 818 įvairių kelių eismo taisyklių pažeidimų, eismo įvykiuose žuvo 7 žmonės, sužeisti – 102. Skaičiai gerokai didesni nei 2021 m.

Savivaldybė kartu su policija tęs nuo 2015 metų vykdomą prevencinę programą „Saugus Kauno rajonas“. Pagal šią programą įvairioms saugumo priemonėms įsigyti šįmet savivaldybė skirs 60 tūkst. eurų. Bus perkamas rankų antspaudų skenavimo įrenginys su kompiuterine įranga, bepilotės skraidyklės priedai asmenų paieškai, naktinio matymo įrenginys, taip pat bus organizuojama vaikų ir paauglių vasaros užimtumo dienos stovykla, kitos prevencinės akcijos.

Pernai pagal programą įsigytas 100 proc. elektros energija varomas policijos prevencinei veiklai skirtas automobilis „Škoda ENYAQ IV 80x“, kuris kainavo 58 tūkst. eurų, 8 mobilios bei 23 stacionarios vaizdo kameros. 2021 metais Kauno rajono savivaldybė policijai nupirko ir padovanojo 2 keturračius ir droną su termovizoriaus kamera, 2020-aisiais – eismo saugumui užtikrinti skyrė naują policijos automobilį be skiriamųjų ženklų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos