Šimtametės receptas – gyventi be pykčio

Atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų jubiliejų atšventė ir Kauno rajono gyventoja Julijona Armonaitienė. Iš senos bajorų Blinstrubų giminės kilusia senole jau 20 metų rūpinasi Garliavoje kartu gyvenanti dukros Valerijos šeima.

Jubiliatė jau sunkiau vaikšto, tačiau sveikata nesiskundžia, sako, kad jai nieko neskauda, neserga jokiomis peršalimo ligomis.

Paklausta, kaipgi sulaukti to šimto metų ir turėti jėgų maloniai šypsotis, senolė atsako: „Reikia atsikratyti visų piktumų. Džiaugtis vaikais, anūkais, pamiršti negerumus, neprisirišti prie turtų, džiaugtis ramybe, melstis. Tada gyvenimas šviesesnis ir geresnis būna.“

J.Armonaitienė gimė Ukmergės valsčiuje, Piliakalnių kaime, ūkininkų šeimoje, todėl nuo mažumės triūsė tėvų ūkyje. Turėjo tris brolius ir net penkias seseris. Vos 11 metų, mirus mamai, liko našlaitė.

1946 m. Julijona atsikėlė iš Ukmergės į Kauną. Vėliau ištekėjo, susilaukė dukros ir sūnaus. Deja, prieš 28 metus moteris tapo našle. Dabar šimtametė džiaugiasi keturiais anūkais.

Daugelį metų J. Armonaitienė dirbo „Silvos“ gamykloje. Šypsodamasi prisimena, kai dar prieš dešimtmetį malkas į rietuves sukraudavo greičiau nei žentas. Senolė džiaugiasi, kad ligos nepuola ir artimieji nepamiršta, aplanko ne tik per šventes.

Dar visai neseniai moteris skaitydavo, žiūrėdavo televizorių. Daug metų buvo puiki kulinarė ir mezgėja, primezgė daug suknelių, paltų, mezginių. Šimtmečio gimtadienyje ant šventinio stalo puikavosi ruginė duona. Nors ją kepė ne pati senolė, o jos dukra, tačiau duonos receptą padiktavo jubiliatė.

Išskirtinio gimtadienio proga ponią Julijoną aplankė didelis būrys giminaičių ir artimųjų. Kambarys skendo gėlių jūroje. „Nepamenu, kada tiek gėlių būčiau gavusi“, – šypsosi sukaktuvininkė.

Pasveikinti jubiliatės atvyko Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis, Socialinio skyriaus vedėja Margarita Venslovienė, Garliavos apylinkių seniūnas Eimuntas Raugevičius, seniūnijos socialinė darbuotoja Neringa Kvaščevičienė. Jie perdavė mero V. Makūno linkėjimus ir simbolines dovanas.

Šiemet Kauno rajone 100-ąjį gimtadienį švęs penki jubiliatai, daugiau nei šimtmetį nugyvenusių senolių yra septyni.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: