Aptarta nauja komunalinių atliekų surinkimo tvarka

Pirmadienį, kovo 9 d., Neveronių laisvalaikio salėje vyko Kauno rajono savivaldybės seniūnų pasitarimas, jame dalyvavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, vicemerai, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius. Pasitarime aptartos aktualios aplinkosaugos temos, pateiktos naujausios žinios dėl koronaviruso ir kita aktuali informacija.

Pagrindinis susirinkimo tikslas – aptarti komunalinių atliekų vietinės rinkliavos įvedimą. Nuo 2020 m. balandžio 1 d. komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas visoje Kauno rajono savivaldybės teritorijoje teiks Kauno miesto savivaldybės bendrovė „Kauno švara“. Su ja Savivaldybė pasirašė paslaugos sutartį.

Kauno rajono savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėja Jurgita Rakauskaitė kalbėjo, kad viešai paskelbus informaciją apie naujai įsigaliosiančią komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo tvarką, rajono gyventojams kilo nemažai klausimų.

„Rajono gyventojų laukia pereinamasis laikotarpis, kol visi įpras prie vietinės rinkliavos, tačiau šios rinkliavos atsiradimą lėmė sprendimai, priimti valstybiniu lygmeniu. Norime informuoti gyventojus, kad atliekų išvežimas brangs visoje šalyje, nes brangsta regioninių atliekų tvarkymo kaina, be to, kelis kartus pakeltas regiono atliekų tvarkymo centro vadinamasis vartų mokestis į sąvartynus“, – teigė J. Rakauskaitė.

Skyriaus vedėja pastebėjo rajono gyventojų nerimą, nes bendrovė „Ekonovus“ keliose seniūnijose jau išsivežė senuosius konteinerius, o nauji „Kauno švaros“ konteineriai dar neatvežti. Taip pat kai kurie gyventojai gavo didesnės talpos konteinerius ir nenori mokėti brangiau.

„Norime nuraminti gyventojus, kad net jeigu „Kauno švara“ atvežė didesnį konteinerį, mokėti gyventojai turės už tokį, koks bus pažymėtas duomenų bazėje. Vėliau tie konteineriai bus pakeisti į tinkamo dydžio. Bendrovės „Kauno švara“ jau prašėme, kad kuo greičiau atvežtų konteinerius į seniūnijas, kad gyventojai turėtų kur dėti atliekas“, – informavo J. Rakauskaitė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas per seniūnų susirinkimą pabrėžė, kaip svarbu šiuo pereinamuoju laikotarpiu visiems dirbti kaip vieninga komanda.

„Visiems Kauno rajono gyventojams ši situacija bus sudėtinga, nes ateina naujas paslaugos teikėjas. Būkime kartu su žmonėmis, būkime jautrūs ir reaguokime į visas jų pastabas bei iškilusias problemas. Kainos Kauno rajone nėra pačios didžiausios Lietuvoje, kitose apskrityse jos gerokai didesnės. Tačiau turite padėti suprasti žmonėms, kad kainos nebebus tokios, kokios buvo iki šiol. Vietinė rinkliava turi sklandžiai startuoti nuo balandžio 1 d., tad tik dirbdami ir bendradarbiaudami kartu to pasieksime“, – kreipdamasis į seniūnus akcentavo meras.

Mero pavaduotojas Antanas Nesteckis dar kartą priminė, kad rajono gyventojų turimos sutartys nuo balandžio 1 d. nebegalios, o naujų pasirašyti nebereikės. „Už atliekų išvežimą visi gyventojai mokės tiesiogiai bendrovei „Komunalinių paslaugų centras“, o Savivaldybė pati atsiskaitys su „Kauno švara“ už jų teikiamas paslaugas“, – teigė mero pavaduotojas.

Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad Kauno rajono savivaldybė išsikėlusi tikslą visai atsisakyti atliekų vežimo į sąvartynus ir pereiti prie mišrių atliekų deginimo.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: