Seimo pirmininkas ir meras aptarė Kauno rajonui aktualius klausimus

Šią savaitę Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Kauno rajono savivaldybėje su meru Valerijumi Makūnu diskutavo apie rajono aktualijas ir kartu ieškojo sprendimų būdų.

Vienas iš klausimų – nuotekų tinklų įrengimo Babtuose būtinybė. Miestelyje numatyta nutiesti per 3 km magistralinių tinklų, jiems savivaldybė numačiusi per 0,5 mln. eurų. Tam, kad būtų galima pradėti darbus, reikia, kad jiems pritartų 95 proc. gyventojų, tai būtina pagal galiojančius įstatymus.

„Šiuo metu atliekama gyventojų apklausa, jei bus gautas pritarimas, jau 2019 m. pradėsime darbus“, – sakė meras. Problema, kad įvadus nuo magistralinio tinklo gyventojai turi nutiesti savo lėšomis. Tai daugeliui nepakeliama finansinė našta. Seimo pirmininkas pasiūlė Savivaldybei ieškoti sprendimų kartu su Vyriausybe. „Manau, inicijuosiu įstatymo pakeitimą, leisiantį savivaldybėms padėti žmonėms prisijungti prie magistralinių tinklų“, – pažadėjo V. Pranckietis.

Aptariant situaciją Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje, meras informavo Seimo pirmininką, kad iš gimnazijos pradines klases planuojama iškelti į Aleksandro Stulginskio universiteto bendrabučio 3–4 aukštus. Projekto vertė – apie 1 mln. eurų, visas lėšas skiria Kauno rajono savivaldybė. Rekonstrukcijos darbus bus galima pradėti dar šiais metais. Šalia esančiame sklype planuojama įrengti sporto aikštyną, žaidimų aikštelę. 1–2 šio pastato aukštuose jau veikia savivaldybės įsteigtas 80 vietų Noreikiškių vaikų lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filialas. Įgyvendinus projektą, rekonstruotose patalpose bus įkurta nauja mokykla-darželis. Iškėlus pradines klases, iš esmės pagerės mokymosi sąlygos Ugnės Karvelis gimnazijoje. V. Pranckietis pritarė Savivaldybės siekiui perimti iš universiteto nenaudojamo bendrabučio patalpas ir pažadėjo prisidėti, kad visa tai vyktų sklandžiai.

Atsakydamas į svarstymus dėl galimo Vilkijos žemės ūkio mokyklos ir Vilkijos gimnazijos sujungimo, meras teigė, kad šiuo metu rajone tokios būtinybės nėra – gimnazijos bazė tenkina poreikius, be to, skiriama lėšų jai gerinti – tvarkomos mokyklos erdvės ir aplinka, praėjusių metų rudenį prasidėjo Vilkijos gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai.

V.Pranckietis pažadėjo pagalbą sprendžiant magistralinio kelio A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis dviejų lygių sankryžos į Kauno LEZ projekto įgyvendinimo klausimą. Savivaldybė dar 2014 m. yra parengusi sankryžos rekonstrukcijos projektą, jį perdavė Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kuri planavo 2019 m. pradėti darbus. LEZ besikuriančių tarptautinių bendrovių Hella, Continental ir kitų įmonių vadovai, kuriems buvo pažadėta, kad išvažiavimas bus įrengtas, nerimauja, ar tai bus atlikta laiku.

„Sieksiu, kad projekto įgyvendinimas būtų paspartintas. Mes turime vykdyti įsipareigojimus tarptautinėms kompanijoms“, – sakė V. Pranckietis.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: