Sveikatos apsaugos ministerijos vizitas Kauno rajono mokyklose

Balandžio 11 dieną Kauno rajone lankėsi gausi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos delegacija: Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Audrius Daunoravičius, Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėjas Almantas Kranauskas ir vyr. specialistė Ieva Gudanavičienė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėja Roma Bartkevičiūtė ir šio skyriaus visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Miliauskė.

Svečiai lankėsi Kauno rajono Lapių ir A. Mitkaus pagrindinėse mokyklose, Ringaudų pradinėje mokykloje. Vizito tikslas – susipažinti su Kauno rajono mokyklose diegiamu bandomuoju mokinių maitinimo modeliu – švediško stalo principu.

Delegacija domėjosi Kauno rajono mokyklų valgyklose naudojama naujausia technologine įranga ir inventoriumi, gyvai stebėjo pietų pertraukų organizavimo procesą, maisto pateikimą švediško stalo principu, degustavo mokiniams patiekiamą maistą.

Visose mokyklose vyko aktyvios ir konstruktyvios diskusijos su mokyklų vadovais, maitinimą organizuojančiomis įmonėmis ir mitybos specialistais. Diskusijose dalyvavo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius. Mokyklų atstovai atsakė į gausius svečių praktinius klausimus apie švediškų stalų įrengimo eigą, patirtus sunkumus ir problemas, mokinių ir bendruomenės ugdomąjį darbą, tėvų požiūrį. Buvo pateikti konkretūs patarimai, kaip mūsų rajono mokyklose jau išbandytą švediško stalo modelį būtų galima pritaikyti kitų savivaldybių mokyklose. Į Kauno rajono mokyklas pasisemti patirties mokinių maitinimo organizavimo srityje jau buvo atvykę Panevėžio, Šiaulių, Alytaus rajonų ir kt. savivaldybių atstovai.

Kauno rajone šiuo metu švediško stalo principą diegia 6 mokyklos: Karmėlavos Balio Buračo, Raudondvario, Vilkijos gimnazijos, Lapių ir Garliavos A. Mitkaus pagrindinės mokyklos, Ringaudų pradinė mokykla. Šiais metais pradėta šio projekto plėtra – planus įdiegti naują maitinimo organizavimo modelį jau parengė Ežerėlio pagrindinė mokykla, Neveronių ir Piliuonos gimnazijos, Ilgakiemio mokykla-darželis.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija planuoja Kauno rajono patirtį panaudoti rengdama mitybos rekomendacijas visos Lietuvos mokykloms bei tobulindama esamą įstatymų bazę. Kauno rajono mokyklose taikomas modernesnis mokinių aptarnavimo modelis atskleidė, kad taip yra gerokai mažiau švaistomas maistas, didėja mokinių savarankiškumas, atsakomybė už nesuvalgytą maistą, gerėja valgymo kultūra, mažėja socialinė atskirtis.

 

Informaciją parengė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: