„Rupūs miltai“ siūlo vertingo maisto

„Rupūs miltai“ – tai ne tik sena emocinga lietuviška frazė, bet ir Kaune, Kaimynų gatvėje, trečiadienį duris atvėrę vertingo maisto namai, pasiryžę tapti patrauklia alternatyva masinei didžiųjų prekybos centrų produkcijai.
Žemės ūkio kooperatinės bendrovės „Bio LEUA“ steigėjas Nikolajus Dubnikovas Kauno rajone, Vandžiogalos seniūnijoje, turi stambų ūkį, kuriame augina grūdines kultūras ir laiko įspūdingą mėsinių galvijų bandą.
Pakaunės ūkininkas yra Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos valdybos narys. "Man visada rūpėjo, ką paliksime po savęs, kaip maitinsis mūsų vaikai, anūkai. Lietuvoje užauginame daug geros produkcijos. O ką dažniausiai perkame prekybos centruose, ką valgome?“ - vertingo maisto namų atidarymo iškilmėse retoriškai kalbėjo N. Dubnikovas, į savo pasakojimą vis įpindamas mėgstamą posakį „rupūs miltai“.
Kooperatinės bendrovės steigėjui pavyko suburti bendraminčių, kurie „Rupių miltų“ namams tieks savo produkciją. Tai Zita Rimkienė iš Kauno rajono, gardžiais duonos kepiniais garsėjančios UAB „Du medu“ vadovas Vytautas Raščikas iš Prienų, Edmundas Henrikas Jastramskas iš Lazdijų, Varėnos Pilnų namų bendruomenė, kupiškietė Kristina Kazlauskaitė ir daugelis kitų.
Prekybos grandinėje nebus tarpininkų, todėl ir produktų kainos turėtų būti konkurencingos. Privalumas – kokybė.
Atidarymo šventėje dalyvavęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis dėkojo N. Dubnikovui už iniciatyvą ir pabrėžė, kad ekologinių ūkių judėjimas yra tarsi ledlaužis, kuriam dar teks pralaužti nemažai ledų.
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis tvirtino, kad nėra nutolęs nuo žemės ir sakė, kad jo valdoma „Vičiūnų“ įmonių grupė taip pat svarsto įvairias galimybes dalyvauti ekologiškos produkcijos gamyboje.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas įkurtuvių proga įteikė N. Dubnikovui Kauno rajono ženklą ir taip pat gyrė ūkininko sumanymą. „Žalioji ekonomika, švaresnė aplinka, ekologiškas maistas – tai kryptys, kurias deklaruoja pažangiausios Europos valstybės. Šiuo keliu turime eiti ir mes“, - pabrėžė meras.
Vertingo maisto namuose „Rupūs miltai“ bus galima gauti įvairių visaverčių maisto produktų – pradedant žolelių arbatomis, ekologiškais vaisiais, medumi, sėklomis ir baigiant kokybiška mėsa. Čia vadovaujamasi filosofija: esi tai, ką valgai, o gerą maistą galima pagaminti tik iš gerų produktų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: