Raudondvaryje skambės paskutinė G.Verdžio sukurta opera

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje skambės Džiuzepės Verdžio (Giuseppe Verdi) opera „Falstafas“. Garsiosios operos koncertinį atlikimą nemokamai pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) orkestras, vadovaujamas Martyno Staškaus, LMTA Mišrus choras (vadovai: prof. Dainius Puišys, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas) ir solistai.

Balandžio 13 d. 18 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus salėje susirinkę klausytojai susipažins su kitokiu Džiuzepe Verdžiu  – ne dramatišku ir didingu, bet linksmu, nuotaikingu, šelmišku. Didysis italų kompozitorius, kurdamas paskutinę savo operą „Falstafas“, prisipažino, kad seniai svajojo apie komišką operą pagal Williamo Shakespeare’o „Vindzoro šmaikštuoles“.

„Falstafo“ premjera įvyko 1893 m. Milano „La Scala“. Libretą pagal W.Shakespeare’o komediją „Vindzoro šmaikštuolės“ parašė Arrigo Boito. Siužetas pašiepia ir parodo žmogiškąsias ydas. Operoje pasakojama apie amžinus dalykus – nedoras viliones, apie tai, kaip vyras nori pavergti svetimą žmoną, o ši sugalvoja, kaip jį pamokyti.

XVI a. antroje pusėje keliaujančių teatrų repertuaruose dominavo moralitė žanro pjesės – nuo viduramžių populiarūs pasaulietiški pamokslai, turintys parodyti nederamo elgesio padarinius. Iš moralitė tradicijos Shakespeare’as perėmė liaudiškos išminties ir autoritetų nepaisančio humoro derinį.

Iki šių dienų viso pasaulio scenose mėgaujamasi ne tik dramatiškais Verdžio muzikos šedevrais, bet ir melodingu bei šmaikščiu paskutiniu šio didžiojo operos kūrėjo opusu.

„Falstafas“ jau antras stambus panašaus pobūdžio LMTA projektas Nacionalinės filharmonijos scenoje. Prieš dešimtmetį, vadovaujami dirigentų Michelangelo Galeačio (Italija) ir Roberto Šerveniko, LMTA studentai ir absolventai atliko vienaveiksmę Giacomo Puccinio operą „Džanis Skikis“. Verdi operos atlikimas – naujas etapas dabartinės kartos Dainavimo katedros studentams, kurie jau gali didžiuotis ne vieno tarptautinio konkurso laurais bei sėkmingai pradedama karjera operos scenose.

***

Džiuzepės Verdžio opera „Falstafas“

Libreto autorius Arrigo Boito

Dirigentas Martynas Staškus

Režisierė Jūratė Sodytė

Scenografės: Guoda Korsakaitė, Marina Jasinskaja

Šviesų dailininkas Giedrius Gurevičius

Atlikėjai:

Ignas Melnikas – Falstafas

Arminas Skirvainis – Fordas

Gabrielė Kupšytė – Alisa Ford

Lubov Skrebets, Inesa Brazytė – Naneta

Aurelija Stasiulytė – Ponia Megė Peidž

Anastasia Lebedyantseva – Ponia Kvikli

Juozas Janužas – Fentonas

Edgaras Davidovičius – Dr. Kajus

Dainius Viešūnas – Bardolfas

Paulius Prasauskas – Pistolas

Gediminas Paulauskas – Tarnas

 

LMTA Simfoninis orkestras (vadovas Martynas Staškus)

LMTA Mišrus choras (vadovai: prof. Dainius Puišys, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas)

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: