Raudondvaryje – Lietuvos šimtmečio dainų šventės preliudija

Šeštadienį Raudondvario dvaro parke buvo galima pamatyti Lietuvos šimtmečio dainų šventės užkulisius – čia vyko folkloro kolektyvų generalinė repeticija „Didžių žmonių žemė”.

58 geriausi šalies folkloro kolektyvai savo dainomis, šokiais, pasakojimais mėgino atskleisti keturių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos – liaudies dainavimo ir šokio tradicijų savitumus.

Iš pradžių savo programas kolektyvai pristatė kiemeliuose. Atskira erdvė buvo sukurta ir vaikams – čia buvo žaidžiami etnografiniai žaidimai.

Iš viso renginyje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis saviveiklininkų iš įvairių Lietuvos kampelių.

Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas pasidžiaugė, kad Šimtmečio dainų šventėje dalyvaus ypač gausus Kauno rajono saviveiklininkų būrys ir palinkėjo visiems puoselėti kultūros tradicijas.

Raudondvario menų inkubatoriuje buvo galima apžiūrėti Kauno rajono tautodailininkų parodą, joje savo darbus pristatė 27 tapytojai, keramikai, kryždirbiai, audėjai, vytelių pynėjai, mezgėjai, verbų ir sodų rišėjai.

Parke kaukšėjo kalvio kūjis, virė muilas, buvo galima įsigyti autentiškų keramikos gaminių ir papuošalų. Kulinarijos paveldo saugotojai kvietė paskanauti tradicinių valgių ir gėrimų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: