Raudondvaryje – „Carito“ 30-mečio šventė

Raudondvaryje – „Carito“ 30-mečio šventė

Ketvirtadienį Raudondvaryje Kauno arkivyskupijos II dekanato „Caritas“ šventė organizacijos gyvavimo Lietuvoje 30-metį.
Jubiliejaus minėjimas prasidėjo Šv. mišiomis, jas laikė Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje. Šventei persikėlus į Raudondvario dvaro Baltąją salę, karitiečiai ir Savivaldybės vadovai pasveikino Kauno arkivyskupijos emeritą S. Tamkevičių popiežiaus suteikto kardinolo titulo proga.
„Manau, šis popiežiaus įvertinimas skirtas ne tik man. Jis skirtas Lietuvos žmonėms – visiems, kurie ėjo per tą nelengvą kryžiaus kelią, kovojo už laisvę, kurie sumokėjo didesne ar mažesne kaina“, – kalbėjo Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius. Jis jau beveik tris dešimtmečius aktyviai dalyvauja „Carito“ veikloje.
Lietuvoje nuo 1989 m. veikia atkurtasis „Caritas“. Nuo keleto žmonių prasidėjusi katalikiška iniciatyva šiandien yra viena stipriausių pagalbą teikiančių organizacijų mūsų krašte. „Carito“ misija – padėti vargstantiesiems, skatinant sielovadinę karitatyvinę tarnystę ir reikšmingai prisidedant prie socialiai jautrios visuomenės kūrimosi.
„Jūs esate arčiausiai žmogaus. Esate tie – kurie geriausiai matote, kaip gyvena pakaunės krašto žmogus. Kartu mes galime padėti silpnesniesiems“, – dėkodamas už prasmingą „Carito“ veiklą kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.
II dekanato „Carito“ vedėja Marytė Mačiulienė kreipėsi į kolegas – karitiečius ir savanorius: „Jeigu ne jūs – viena nieko nepadaryčiau“. Kartu su Kauno II dekanato dekanu Augustinu Paulausku ji įteikė padėkas darbuotojams už ilgametį darbą ir pasiaukojimą.
Muzikiniais kūriniais šventę puošė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Rita Preikšaitė, Tomas Ladiga ir Kauno valstybinio choro koncertmeisterė Beata Vingraitė.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: