Ramučių gyventojams pristatytas vandentvarkos plėtros projektas

Šią savaitę Ramučių kultūros centre gyventojams pristatytas geriamojo vandens ir nuotekų tinklų plėtros projektas. Juo bus pagerinta vandens kokybė ir vandentvarkos sistema.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis pristatydamas pirmąjį darbų etapą paminėjo, kad tokie projektai įgyvendinami Kulautuvoje, Piliuonoje ir Šlienavoje.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Šukevičius pristatė pirmojo etapo gatves, kuriose numatoma įrengti vandentvarkos objektus, – jie bus išdėstyti, Dvaro, Ramunių, Žiedų, Liepto, Beržų, Parko, Bielinio ir dalyje Vijoklių, Zversos gatvėse (žiūrėti pateiktoje schemoje). Minėtose gatvėse geriamojo vandens ir nuotekų tinklų įrengimą planuojama pradėti jau šių metų gegužę. Darbus atliks konkursą laimėjusi įmonė „Gensera“.

„Dėl antrojo etapo įgyvendinimo šiuo metu pateikta paraiška Aplinkos ministerijai, o UAB „Giraitės vandenys“ ruošia viešųjų pirkimų dokumentus darbams atlikti“, – kalbėjo Š. Šukevičius. Numatoma, kad šie darbai bus pradėti 2020 m. Šiame etape nuotekų tinklai bus įrengti Ąžuolų g., Ąžuolų 1-ąjame ir 2-ąjame take, taip pat dalyje Gėlių g., vandens ir nuotekų tinklai – Gėlių 1-ąjame take, Arimų g. ir baigti Beržų, Vijoklių, Zversos g. (žiūrėti pateiktoje schemoje).

Įgyvendinant šiuos vandentvarkos projektus, bus pakloti vandentiekio ir nuotekų tinklai su atšakomis iki gyventojų sklypų ribų. Prie jų gyventojai savo namų sistemas turės prisijungti patys.

Įgyvendinant 2014–2020 m. vandentvarkos projektą Ramučiuose vandens tiekimo ir nuotekų tinklų plėtrai numatoma panaudoti 971,4 tūkst. Eur. Projektą numatoma įgyvendinti iki 2021 metų.

Gyventojai raginti prisijungti prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemos. „Kviečiame nepraleisti to laiko, kai Jūsų gatvėje bus įrenginėjami vandentiekio ir nuotekų tinklai, pasinaudoti šia proga ir prisijungti savųjų namų sistemas“, – gyventojus skatino Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė.

Su vandentvarkos projektais bus galima susipažinti bendrovėje „Giraitės vandenys“. „Visiems Ramučių gyventojams stengsimės padėti kuo galėsime, paaiškinsime ir konsultuosime, – susirinkusiesiems sakė bendrovės direktorius Gitis Urbelis. – Kviečiame kreiptis ir galėsime tiksliai parodyti, kas ir kaip suprojektuota.“

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų Ramučių k. Zversos, Dvaro, Ramunių, Vijoklių, Žiedų, Liepto, Beržų, Parko ir Bielinio g. projektinius sprendimus galima koreguoti iki kovo 4 dienos. Dėl prašymų kviečiame kreiptis į „Giraitės vandenų“ vandentvarkos inžinierę Eglę Petrauskaitę (tel. (8 603) 77 456 arba el. p. egle.petrauskaite@giraitesvandenys.lt), dėl projekto patikslinimo į Gediminą Kemzūrą (mob. tel. (8 698) 38 296).

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: