Pušelių alėja Lapėse bus išsaugota

„Projektą reikia pakoreguoti taip, kad gyventojų sodinti želdynai būtų maksimaliai išsaugoti“, – penktadienį susitikime su Lapių miestelio gyventojais kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Susitikime dalyvavo administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius, Lapių seniūnas Rimantas Stankus, už darbus atsakingi specialistai, projektuotojai.

Kelių ir transporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintaras Vasilavičius sakė, kad jau yra parengtas Mokyklos gatvės rekonstrukcijos projektas, kuriame numatyta sutvarkyti lietaus nuotekų sistemą, pakeisti asfalto dangą, įrengti šaligatvius, apšvietimą.

Nemaža dalis gatvės kadaise buvo apsodinta kalninėmis pušelėmis ir eglaitėmis, kurios metams bėgant išsišakojo ir sukėlė projektuotojams nemažai iššūkių. Aplinkosaugos specialistai nustatė, kad iš 209 želdinių 13 yra saugotinų, kitų būklė sudėtinga, viena eglė auga po elektros linija, todėl saugumo tikslais ją siūlė pašalinti. Daug diskutuota dėl kalninių pušelių, kurių lajos išsišakoję ir patenka į važiuojamąją gatvės dalį.

Kartu su specialistais apžiūrėjęs želdinius, V. Makūnas paprašė projektuotojų pakoreguoti projektą ir ieškoti optimaliausio sprendimo, kuris tenkintų gyventojus. Vienas būdų – želdinius tinkamai apgenėti. „Gatvę būtina tvarkyti, nes jos būklė prasta, tačiau augalai yra jautri ekosistemos dalis, kurią reikia saugoti“, – pabrėžė meras.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos