Nuo rytojaus kaukės bus privalomos renginiuose ir viduje, ir lauke

Nuo penktadienio, rugpjūčio 20 d. bus vėl privaloma dėvėti kaukes renginiuose, kurie vyksta lauke arba uždarose patalpose.

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo renginiuose.

Kaukes bus privaloma dėvėti kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, tiek lauke, tiek ir uždarose patalpose, o atstumas tarp renginio dalyvių turės būti ne mažesnis nei 1 metras (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus).

Kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams.

Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių bus leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveiktos būklei. Tokiems asmenims bus rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Nuo penktadienio viešojo maitinimo įstaigose – tiek viduje, tiek lauke – žmonės turi dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones, kurias privalu dėvėti įeinant į kavinę, užsakant maistą, vaikštant teritorijoje, o jas nusiimti galima valgant ir geriant.

Taip pat nuo rugpjūčio 20 d. viešojo maitinimo įstaigose turi būti užtikrinta, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi saugaus, ne mažesnio kaip 1 metro atstumo. Atstumas tarp stalų turi būti toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Ir prie baro sėdint turi būti laikomasi ne mažiau kaip metro atstumo.

Klientai ir toliau negalės apsitarnauti patys, jiems padažai ir kiti pagardai, jeigu klientai juos įsideda patys, negalės būti siūlomi bendro naudojimo induose. Taip pat klientams negalės būti siūlomi apklotai, maitinimo įstaigose neturėtų būti naudojamos daugkartinės staltiesės ar padėkliukai, kurių negalima skalbti ir tinkamai dezinfekuoti.

Kaukes privaloma dėvėti:

  • viešajame transporte;
  • uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose;
  • kultūros ir sporto renginiuose (lauke ir uždarose patalpose, nuo rugpjūčio 20 d.);
  • viešojo maitinimo paslaugas teikiančiose įstaigose.

Taikomos išimtys:

  • kai paslaugos negali būti suteiktos dėvint kaukę (pvz., barzdos skutimas);
  • sportuojant sporto klubuose ir lankantis pramogų parkuose (pvz., baseinuose).

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: