Kauno rajono gyventojai jaučiasi vis saugiau

Kauno rajone mažėja plėšimų ir nusikalstamų veikų, padarytų viešose vietose ir gatvėse. Tai ataskaitiniame Kauno rajono policijos komisariato pasitarime konstatavo viršininkas Aleksejus Chraminas.

Kauno rajono savivaldybės teritorijoje 2019 m. registruotos 1396 nusikalstamos veikos (2018 m. – 1487). Rajone jų skaičius 100 tūkst. gyventojų yra 1451,6 – mažesnis nei vidutiniškai Lietuvoje (1842,8) ar Kauno mieste (2136,2). Toliau mažėja plėšimų skaičius, stabilizavosi pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje kiekis.

„Tai – bendrų Kauno rajono savivaldybės, policijos ir bendruomenės narių pastangų rezultatas“, – sakė A. Chraminas. Jis akcentavo, kad didėjančiam saugumo pojūčiui Kauno rajone įtakos turėjo seniūnų iniciatyvumas, sėkmingai savivaldybėje sprendžiami jaunimo užimtumo ir gatvių apšvietimo klausimai, produktyvus Viešosios tvarkos skyriaus darbas, aktyvi kai kurių bendruomenių veikla.

A. Chraminas atkreipė dėmesį, kad Kauno rajono išskirtinumas tai, kad yra žiedinė savivaldybė, mat sudaro galimybę policijai glaudžiai bendrauti su vietos valdžia ir realiai valdyti situaciją teritorijoje, todėl komisariatas išlaikė atraminius punktus vietose, buvusias nuovadas. „Mano, kaip ilgamečio Kauno rajono policijos pareigūno nuomone, buvimas arčiau žmonių yra vienas iš pagrindinių saugumo didinimo veiksnių“, – kalbėjo komisariato vadovas.

Jis pastebėjo, kad prie situacijos gerėjimo Kauno rajone prisidėjo glaudus komisariato bendradarbiavimas su Kauno rajono savivaldybe.

Tuo neabejoja ir renginyje kartu su kitais Savivaldybės vadovais dalyvavęs meras Valerijus Makūnas: „Mes esame prevencinio darbo socialiniai partneriai, kartu vykdome ne vieną programą. Kasmet Savivaldybė Kauno rajono policijos komisariatui finansuoti skiria lėšų. Praėjusiais metais  jos siekė 45 tūkst. Eur, tiek pat numatyta ir 2020-iesiems.“

Gyventojams saugiai jaustis savo aplinkoje padeda bendrai vykdoma programa „Saugus Kauno rajonas“. Tai turi įtakos nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų mažėjimui Kauno rajone, didina gyventojų pasitikėjimą policijos pareigūnais. Visuomenės pasitikėjimas Kauno apskrities policija praėjusiais metais buvo 2 proc. didesnis nei bendras Lietuvoje (77 proc. ir 75 proc.)

Policijos komisariatas ir Savivaldybė kartu parengė ir ne pirmus metus vykdo projektą „Saugiausia Kauno rajono seniūnija“. Šiemet saugiausiomis pripažintos Čekiškės, Kačerginės ir Vandžiogalos seniūnijos. Kauno rajonas išsiskiria ir saugios kaimynystės grupių skaičiumi.

Komisariato viršininkas pastebėjo, kad, deja, rajone yra ir problemų. Didžiausias skaudulys – vagystės. Joms įtakos turi tai, kad rajonas yra priemiestinis, daug naujų statybos objektų, auga gyventojų ir verslo įmonių skaičius, plečiasi rekreacinės zonos. Nerimą kelia didėjantis avaringumas ir sukčiavimų skaičius elektroninėje erdvėje.

„Tik dėl bendrų pastangų galime tinkamai suvaldyti problemas. Tai mūsų nuolatinis iššūkis. Be jokių abejonių mes turime ištirti nusikaltimus, tačiau dar svarbiau yra prevencija“, – įsitikinęs policijos vadovas.

2020 metais svarbiausias Kauno apskr. VPK veiklos tikslas – tolesnis gyventojų saugumo jų gyvenamojoje aplinkoje didinimas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: