Per Mastaičius tekančio Aukštažio upelio tarša bus sustabdyta

Kauno rajono savivaldybė kartu su gyventojais ieško sprendimų, kaip sustabdyti per Mastaičių gyvenvietę tekančio Aukštažio upelio teršimą nuotekomis.

Savivaldybė ne kartą kreipėsi į buitinių nuotekų trasos nuo gyvenamųjų kvartalų Samanų ir Miglės gatvėse statytoją Arūną Virginijų Golubkevičių, prašydama užtikrinti tinkamą nuotekų sistemos veikimą ir užkirsti kelią nuotekoms patekti į upelį.

Verslininkas atsakomybės kratosi, tvirtindamas, kad pagal sutartį nuotekų valymo priežiūrą vykdo UAB „Ekologiniai projektai“, tačiau šios bendrovė atstovai neigia sudarę sutartį.

Kol Aplinkos apsaugos departamentas aiškinasi, kas vis dėlto atsakingas už teršimą, priemonių ėmėsi Kauno rajono savivaldybė.

Administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius sakė, kad perimti privataus asmens buitinius nuotekų valymo įrenginius ir tinklus, kurie nėra įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir juos tvarkyti, Savivaldybė neturi teisinio pagrindo.

Savivaldybės UAB „Giraitės vandenys“ specialistai dar praėjusių metų spalį įvertino įrenginių būklę ir pateikė savo išvadas.  Buvo nustatyta, kad Samanų g. esantys nuotekų valymo įrenginiai neatitinka Statybos techninio reglamento reikalavimų. Išvadoje nurodoma, kad viso kvartalo nuotekų kiekis iš 89 butų yra daug didesnis nei valymo įrenginių našumas, jie turėjo valyti tik iš 32 butų išleidžiamas nuotekas.

UAB „Giraitės vandenys“ išvalė susikaupusias nuosėdas ir atstatė dumblo grąžinimo linijos darbą.

Specialistai patarė, kad geriausias sprendimas būtų nutiesti naują slėginę nuotekų liniją nuo Miglės / Raskilų g. sankryžos iki Miglės / Garliavos g. sankryžos. Šis ir kiti siūlymai buvo svarstomi Savivaldybės organizuotuose pasitarimuose su vietos bendruomene.

Gyventojai nutarė steigti juridinį asmenį, kreiptis į valymo įrenginių aptarnavimo darbus atliekančią įmonę ir užsakyti įrenginių išplovimo paslaugą, taip pat organizuoti mėginių paėmimą iš šulinio prie valymo įrenginių.

Įmonė ar asmuo, kuris atlikus tyrimą bus nustatytas kaltu, gyventojams turės atlyginti visas išlaidas, patirtas prižiūrint nuotekų tinklus.

Savivaldybė pažadėjo prisidėti tiesiant naują trasą ir imtis priemonių, kad statytojas prisiimtų atsakomybę. „Šių metų sausio pabaigoje kreipėmės į Kauno apygardos prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Iš pradžių atsisakius tai daryti, balandį tyrimas vėl atnaujintas. Teisėsaugos institucijoms išsiaiškinus visas aplinkybes paaiškės, ką reikėtų daryti toliau“, – teigė Š. Šukevičius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: